iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

Nie wygląda to zbyt dobrze. Apple wydaje kolejną aktualizację do iOS 15

Mogłoby się wydawać, że nie wprowadzający dużego zestawu nowości iOS 15 będzie naprawdę dopracowany. Cóż, okazało się, że najnowszy system operacyjny Apple zawiera całkiem sporo błędów.

Firma z Cupertino łata swoje oprogramowanie

iOS 15, który został zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji WWDC, słusznie rozczarował wielu użytkowników. Podczas wspomnianego wydarzenia dowiedzieliśmy się, że zmian w tym roku będzie niewiele.

Wśród najważniejszych nowości należy wymienić usprawnienia w powiadomieniach, nowy tryb „Skupienie” czy możliwość odczytywania informacji ze zrobionego zdjęcia. Ulepszeń doczekały się również niektóre aplikacje Apple, otrzymując przede wszystkim odświeżony wygląd i czasem zestaw nowych funkcji. Warto zauważyć, że Google podobne zmiany często wprowadza na bieżąco, wydając po prostu aktualizacje aplikacji przez Google Play.

iOS 15.0.2
iOS 15.0.2 jest już dostępny (fot. Tabletowo.pl)

Nie można powiedzieć, że zmian w ogóle nie ma, ale ich liczba jest dość mała. Brak dużych nowości, odczuwalnie wpływających na używanie iPhone’a, to wysoka stabilność? Niestety, niekoniecznie. Wiele osób od momentu zainstalowania stabilnego iOS 15 zgłasza sporo błędów. Część z nich zostało usuniętych w pierwszej aktualizacji, ale nie udało się wyeliminować wszystkich niedociągnięć. Nic więc dziwnego, że nie musieli długo czekać na kolejny zestaw poprawek.

iOS 15.0.2 do pobrania!

Numeracja najnowszej wersji, z podniesioną cyfrą dopiero po drugiej kropce, sugeruje, że nie uświadczymy żadnej znaczącej nowości. Faktycznie, w świeżo udostępnionej aktualizacji Apple skupiło się przede wszystkim na usunięciu zgłoszonych błędów.

Zespół Tima Cooka informuje o wyeliminowaniu następujących błędów:

  • zdjęcia zachowane w bibliotece zdjęć z aplikacji Wiadomości mogły zostać usunięte po usunięciu powiązanego wątku lub wiadomości,
  • skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a mógł nie łączyć się z siecią usługi Znajdź,
  • AirTag mógł nie pojawiać się na karcie Przedmioty w aplikacji Znajdź,
  • CarPlay mogło nie otwierać aplikacji audio lub rozłączać się podczas odtwarzania,
  • Odtwarzanie urządzenia przy użyciu Findera lub iTunes mogło zakończyć się błędem w przypadku modeli iPhone’a 13.

Powyższe usterki nie powinny już występować. iOS 15.0.2 jest już dostępny dla wszystkich wspieranych urządzeń, czyli aktualizację mogą zainstalować właściciele iPhone’ów 6s i nowszych modeli.