iOS 14 (fot. Apple)

iOS 14 ze standardowym widżetem Google wygląda prawie jak Android

Widżet Google jak najbardziej można określić standardowym na smartfonach z Androidem. Teraz natomiast mogą go również ustawić właściciele iPhone’ów z iOS 14.

Widżety w nowej formie trafiają na iPhone’y

Po wejściu na oficjalną stronę promującą iOS 14, zobaczymy, że jedną z pierwszych nowości wymienianych przez Apple są widżety. Tak, firma z Cupertino chwali się rozwiązaniem, które znane jest z Androida już od wielu lat.

Owszem, widżety były już wcześniej dostępne na iOS, ale w innej formie. Po pierwsze, były one znacznie bardziej ubogie pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Po drugie, można było je rozmieszczać wyłącznie na specjalnie wydzielonej sekcji. Teraz z kolei, nie tylko wyglądają lepiej, ale również mogą być umieszczone na dowolnym ekranie, wraz z ikonami aplikacjami.

Nowy widżet dla iPhone’ów (fot. Google)

Pozwolę sobie na wyrażenie mojej opinii o tej hucznie zapowiadanej nowości w iOS 14. Muszę przyznać, że w ogóle jej nie potrzebowałem – przyzwyczaiłem się do braku widżetów, a nawet na Androidzie korzystam tylko z jednego widżetu pokazującego prognozę pogody. Widżety w iOS wprowadzają tylko niepotrzebny chaos. Co więcej, mimo iż wyglądają atrakcyjniej, to wolę poprzednie podejście – po prostu starsze widżety były bardziej czytelne.

iOS 14 prawie jak Android

Jak już wspomniałem we wstępie, widżet wyszukiwarki Google jest tym standardowym na smartfonach z Androidem. Często jest domyślnie ustawiony tuż po pierwszym uruchomieniu urządzenia. Teraz natomiast, może on pojawić się także na iPhone’ach. Po jego ustawieniu, ekran iOS zaczyna wyglądać prawie jak nakładka na Androida.

Firma z Mountain View właśnie ogłosiła, że użytkownicy aplikacji Google, którzy korzystają z iOS 14, otrzymali dostęp do nowego widżetu. Tak, chodzi o widżet wyszukiwarki Google.

iOS 14 z widżetem Google.
Widżet Google w iOS 14 (fot. Tabletowo.pl)

Dostępny jest on dwóch rozmiarach – mniejszym, zajmującym przestrzeń czterech ikonek i większym, rozciągającym się od lewej do prawej krawędzi ekranu, który pochłania miejsce 8 ikonek. Widżet zapewnia oczywiście dostęp do wyszukiwarki i aplikacji Google. Ponadto, w większym wydaniu ma trzy dodatkowe przyciski – Obiektyw, Wyszukiwanie głosowe i Incognito.

Jeśli więc posiadasz iPhone’a i zawsze chciałeś mieć standardowy widżet Google, to teraz możesz go ustawić. Widżet jest już wdrażany i powinien być dostępny u większości użytkowników z najnowszą wersją aplikacji Google.