iOS 14
iOS 14 (źródło: Apple)

Nowa publiczna beta iOS 14 dostępna. Aktualizacja naprawia irytujące błędy

Apple, po udostępnieniu wersji testowej dla deweloperów, wydało właśnie iOS 14 i iPadOS 14 dla wszystkich zainteresowanych testerów. Aktualizacja wprowadza niewielkie zmiany, a także eliminuje wcześniej zgłoszone błędy.

Reklama

Nowa publiczna beta dostępna do pobrania

Użytkownicy, którzy dołączyli do publicznych testów iOS 14, mogą już pobrać nowe wydanie. Proces aktualizacji wygląda identycznie, jak w przypadku stabilnej wersji. Wystarczy więc przejść do ustawień iPhone’a lub iPada, sprawdzić dostępność aktualizacji i następnie potwierdzić instalację. Na moim iPhonie 11 Pro musiałem pobrać prawie 700 MB.

iOS 14 beta 3.
iOS 14 beta 3 już do pobrania (fot. Tabletowo.pl)

Jak wskazuje serwis 9to5Mac, publiczna wersja iOS 14 beta 3 powinna zawierać wszystkie nowości, które wprowadzono w wydaniu skierowanym dla deweloperów. W związku z tym, testerzy mogą sprawdzić: widżety aplikacji Zegar, nowe komunikaty wyświetlane podczas edycji ekranu głównego, ekranu widżetów i sekcji App Library, zmienioną ikonę aplikacji Muzyka, możliwość bezpośredniego udostępniania utworów i albumów z Apple Music w Snapchacie, a także odświeżony wygląd widżetu Muzyka. Oczywiście nie zabrakło też mniejszych nowości.

Apple usunęło irytujące błędy

W iOS 14 beta 3 nie występuje już błąd związany z zajmowaną pamięcią. Po instalacji wcześniejszych wersji testowych, przestrzeń zajmowana przez system była znacząco większa niż w przypadku iOS 13, co mogło znacząco utrudnić korzystanie z systemu.

iOS 14 beta 3.
iOS 14 beta 3 – duży widżet pogody już działa, nowe widżety aplikacji Zegar i nowa ikona aplikacji Muzyka (fot. Tabletowo.pl)

Dodam, że z publicznej wersji beta korzystam od momentu jej udostępnienia. Przez okres testów, znalazłem kilka irytujących błędów. Chociażby widżet aplikacji Pogoda wyświetlał się poprawnie tylko w najmniejszym rozmiarze. Natomiast wysłanie zdjęć w aplikacji Messenger kończyło się restartem iPhone’a. W nowej wersji oba błędy już nie występują.

iOS 14 beta 3 – jak dołączyć do testerów?

Nowe, duże wydanie iOS wprowadza szereg odczuwalnych zmian. Wśród najważniejszych należy wymienić: przebudowane widżety, a także możliwość umieszczania ich na ekranach głównych, sekcję App Library z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji, tryb Picture in Picture, Tłumacza Siri, usprawnienia w Mapach Apple, a także nowy, bardziej kompaktowy interfejs Siri i przychodzących połączeń.

Osoby, które chcą sprawdzić iOS 14 i iPadOS 14, mogą dołączyć do programu publicznych testów. W tym celu należy wejść na stronę Apple Beta Software Program, wybrać interesujący nas system operacyjny i następnie postępować zgodnie z wyświetloną instrukcją.

Przed przystąpieniem do testów, warto pamiętać, że obecna wersja iOS 14 może jeszcze zawierać sporo błędów. W związku z tym, nie zaleca się jej instalacji na głównym urządzeniu, z którego korzystamy na co dzień.