(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.6 to niezbyt udana aktualizacja. Użytkownicy skarżą się na problemy z akumulatorem

Nie zainstalowałeś jeszcze iOS 14.6? Możliwe, że warto to odłożyć na później, gdy Apple wyda zestaw poprawek. Okazuje się bowiem, że ostatnia aktualizacja nie jest aż tak dopracowana, jak wcześniej sądziliśmy.

Reklama

Niewiele zmian, a sporo problemów

iOS 14.6 został udostępniony pod koniec maja. Użytkownicy otrzymali wówczas zmiany, które niebawem pozwolą skorzystać z dźwięku w wyższej jakości w aplikacji Apple Music. Dodano również nowe funkcje dla właścicieli lokalizatorów AirTag, a także wyeliminowano niektóre ze zgłoszonych błędów.

Niestety, wraz z usunięciem części problemów, pojawiły się nowe. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Apple CarPlay przestał działać u części osób. Istnieje jednak nieoficjalny sposób, aby naprawić oprogramowanie dla kierowców.

To jednak nie koniec usterek w iOS 14.6. Aktualizacja może bowiem zauważalnie skrócić czas pracy na akumulatorze.

Użytkownicy skarżą się na szybsze wyczerpywanie baterii

Serwis MacRumors wskazuje na liczne posty na forach pomocy, w których użytkownicy informują o problemach z akumulatorem po zainstalowaniu iOS 14.6. Sporo osób doświadczyło bowiem odczuwalnie krótszego czasu pracy, co może być szczególnie irytujące, gdy przez cały dzień nie mamy dostępu do ładowarki.

iOS 14.6 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Należy zaznaczyć, że często tuż po zainstalowaniu nowej wersji iOS może być zauważalne szybsze rozładowywanie się akumulatora. Wynika to z konieczności ponownego indeksowania plików czy wykonywania innych zadań porządkowych. Problem występuje jednak u osób, które proces aktualizacji przeprowadziły tydzień temu, a więc opisane zjawisko nie powinno już mieć miejsca.

Warto dodać, że problem nie leży po stronie akumulatora. Z opublikowanych postów wynika, że krótszy czas pracy zauważalny jest także w iPhone’ach, które według informacji systemowych wciąż mają kondycję baterii na poziomie 100%.

Trudno wskazać, czy problem dotyczy wszystkich modeli smartfonów z iOS 14.6. Najczęściej jednak wspominane są iPhone’y z linii 11 i 12, zarówno modele Pro, jak i podstawowe wersje.

Co więcej, niektórzy zauważyli nagrzewanie się iPhone’ów. Zjawisko pojawia się nawet podczas wykonywania dość prostych czynności, jak przeglądanie internetu. Wcześniej problem ten nie występował.

Co można teraz zrobić? Najlepiej wstrzymać się z zainstalowaniem ostatniej aktualizacji. Jeśli jednak już pobraliście iOS 14.6, to pozostaje czekać na zestaw poprawek od Apple. Miejmy nadzieję, że firma Tima Cooka sprawnie zareaguje na zgłaszane problemy.