(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.4.1 dostępny do pobrania. Apple skupiło się na poprawie zabezpieczeń

Apple udostępniło nowe wersje systemów operacyjnych – iOS 14.4.1, iPadOS 14.4.1, watchOS 7.3.2, a także macOS 11.2.3. Mimo iż aktualizacje nie wprowadzają dużych nowości, to warto pośpieszyć się z ich pobraniem.

Dzień aktualizacji w wykonaniu Apple

Zaledwie po kilkunastu dniach od wydania iOS 14.4 i iPadOS 14.4, zespół Tima Cooka udostępnił nowe wersje systemów operacyjnych na iPhone’y i iPady. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z nowymi funkcjami. Jak wynika z oficjalnych informacji, aktualizacje wprowadzają wyłącznie zestaw poprawek.

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki zabezpieczeń systemu i jest zalecane dla wszystkich użytkowników. Opis zmian w iOS 14.4.1 i iPadOS 14.4.1
iOS 14.4.1 i watchOS 7.3.2
(fot. Tabletowo.pl)

Niestety, Apple nie podzieliło się żadnymi szczegółami. Niewykluczone, że oprócz poprawy bezpieczeństwa, iOS 14.4.1 i iPadOS 14.4.1 także usuwają odkryte błędy. W związku z tym, warto posłuchać zaleceń firmy i pobrać aktualizacje.

Jeśli komunikat o dostępności nowych wersji jeszcze się nie pojawił na Waszych urządzeniach, to iOS 14.4.1 i nową wersję iPadOS można pobrać ręcznie. W tym celu przechodzimy do ustawień iPhone’a lub iPada, następnie wybieramy pozycję „Ogólne” i klikamy na „Uaktualnienia”.

macOS 11.2.3
(fot. Tabletowo.pl)

Ponadto, Apple udostępniło watchOS 7.3.2, a także macOS 11.2.3. Identycznie, jak w przypadku nowej wersji iOS, oficjalna lista zmian wspomina wyłącznie o poprawkach zabezpieczeń. Wszystkie wymienione aktualizacje powinny być już dostępne na wspieranych urządzeniach.

Na większe nowości musimy poczekać

W przypadku iPhone’ów, zauważalny zestaw zmian zostanie wprowadzony wraz z iOS 14.5. Wśród najciekawszych funkcji należy wymienić ochronę przed podrzuconymi AirTags i innymi lokalizatorami, uprawnioną aplikację Muzyka, powrót trybu Picture in Picture na YouTube, a także możliwość odblokowywania iPhone’ów z Face ID za pomocą Apple Watcha.

Prawdopodobnie iOS 14.5 pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Należy również oczekiwać watchOS 7.4, a także macOS 11.3.