Into the Breach za darmo Epic Games Store Tabletowo

Najlepsza gra niezależna 2018 roku za darmo w Epic Games Store

Wiem, że często ostatnio używam określenia „najlepsza gra niezależna” w swoich tekstach. No ale co poradzę, jeśli Epic Games Store rozdaje tak genialne produkcje całkowicie za darmo!

Zaledwie dwa tygodnie temu informowałem Was o tym, że w sklepie Epic Games Store do zgarnięcia za darmo jest Enter the Gungeon, jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat. Fraza „jedna z najlepszych” nie pojawiła się tam przypadkowo, bo gdybym miał podać jedną najlepszą grę niezależną ostatnich pięciu lat, to bez żadnego zawahania podałbym właśnie Into the Breach.

Into the Breach za darmo w Epic Games Store

W 2014 roku Subset Games wypuściło na rynek grę FTL: Faster Than Light — moją ulubioną grę niezależną wszechczasów. Poważnie, nadal tak tytułuje tę grę. Byłem pewien, że studio to choćby stanęło na głowie, nie zdoła swoim kolejnym projektem przebić swojego debiutu. I nie dało rady — ale bez problemu się z nim niemalże zrównało.

W mojej opinii Into the Breach to gra praktycznie idealna, która dopracowana jest po prostu do granic możliwości. Tu wszystkie elementy są perfekcyjnie z sobą połączone, począwszy od interfejsu, poprzez oprawę audiowizualną i rozgrywkę na fenomenalnym pomyślę kończąc. No ale skończmy te zachwyty i przejdźmy do suchych faktów o Into the Breach.

Ziemie opanowały gigantyczne insekty, a my przy pomocy naszych mechów musimy się ich pozbyć. Fabularnie to tak naprawdę tyle — Into the Breach przede wszystkim stoi rozgrywką, którą chyba najprościej przyrównać mi do… szachów. Oczywiście takich znacznie bardziej skomplikowanych. To trzeba sprawdzić na własnej skórze. Tym bardziej w tej cenie.

Wymagania Into the Breach prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows 7 lub wyższy
Procesor:1,7 GHz
Pamięć RAM:1 GB
Wolne miejsce na dysku:250 MB

Niestety Into the Breach nie ma polskiej wersji językowej. Na plus za to trzeba zaliczyć wsparcie dla sprzętów z systemem MacOS. Gra dostępna jest również na konsoli Nintendo Switch w cenie 54 złotych.

Zauważę, że Into the Breach było już kiedyś rozdawane za darmo w Epic Games Store. Jeśli jednak nie przypisaliście wtedy tej gry do konta to teraz macie możliwość nadrobić to uchybienie. Naprawdę warto!

Into the Breach możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gry dostępna jest za darmo do 10 września 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostanie udostępniony kolejny darmowy tytuł.

Nie zapomnijcie również o darmowym piątym epizodzie 3 out of 10, o którym więcej informacji znajdziecie na Tabletowo.

Polecamy również: