Instagram
Instagram

Jeszcze więcej nowości na Instagramie. Moderatorzy na transmisjach już wkrótce

Instagram pracuje nad ogromem nowości, które w bliższej lub dalszej przyszłości zamierza wprowadzić do swojej aplikacji. Nie tak dawno pojawiły się informacje o płatnych treściach, a teraz na temat moderatorów w trakcie transmisji na żywo.

Reklama

Instagram wprowadzi funkcję dodawania moderatorów do transmisji na żywo

Alessandro Paluzzi odkrył kolejne nowości, jakie aplikacja należąca do korporacji Meta planuje wprowadzić w najbliższej przyszłości. Najciekawszą z nich zdecydowanie jest całkowicie nowa funkcją, jaką jest moderacja transmisji na żywo.

Moderator będzie mógł zarządzać komentarzami, żądaniami o transmisję czy też pytaniami, jakie widzowie skierują do twórcy w trakcie przekazu. Na chwilę obecną wiadomo, że tylko jedna osoba będzie mogła zostać moderatorem w trakcie transmisji. Jest to nieco rozczarowujące, patrząc przez pryzmat tego, że taki Twitter w ramach Spaces pozwala na umieszczenie dwóch osób jako współprowadzących.

Instagram myśli, jak tu polubić Stories

Kolejną dość istotną funkcją, nad którą serwis pracuje w pocie czoła, jest możliwość polubienia Stories. Usługa ta była już testowana przez Instagram w sierpniu. Nowością jest jednak fakt, iż liczba osób, które polubiły dane Stories, wyświetli się obok wskaźnika jego oglądalności. Firma dodała też nowy ekran, informujący o testach oraz niepewności, co do wprowadzenia tej konkretnej funkcji.

Dla twórców zawartości sprawa z Stories wydaje się jeszcze ważniejsza od moderatorów. To kolejna metryka, która pozwoli na badanie oglądalności oraz zaangażowania widzów. Z jej pomocą łatwo będzie określić na przykład, jakich tematów lepiej nie poruszać na swoim kanale, a które przynoszą zdecydowanie większe wyniki.

Warto jednak też mieć na uwadze obecność moderatorów. Z pewnością będą oni chętnie wykorzystywani przez większych twórców, ponieważ ci spotykają się z ogromem komentarzy wysyłanych w ciągu kilku sekund. Trudno się spodziewać, że jedna osoba sobie z tym poradzi w wystarczający sposób. Dla platformy z pewnością będzie to krok w dobrą stronę, ku poprawie wygody korzystania z serwisu.