Snapchat aplikacja
Snapchat (fot. pixabay.com)

Snapchat powie ci, co masz zjeść na śniadanie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie składników

Snapchat rozszerza swoją aplikację o kolejną intrygującą funkcję. Dzięki rozpoznawaniu przedmiotów przed obiektywem kamery, apka będzie w stanie zasugerować nam, jakie dania można przygotować z posiadanych przez nas składników.

Skanowanie Snapchat w służbie naszego żołądka

Skanowanie obiektów w Snapchacie to funkcja, która może przydać się w identyfikowaniu produktów, w celu ich późniejszego zakupu. Mogło to dotyczyć ubrań, roślin, rozpoznawania zwierząt domowych czy etykiet na winach. Jak się okazuje, technologia ta może się nam przysłużyć także w inny sposób.

Snapchat Food Scan

Twórcy aplikacji dodali ostatnio funkcję Food Scan. Jak na razie, dostępna jest tylko dla użytkowników Snapchata w Stanach Zjednoczonych. O co w niej chodzi?

Teraz skaner Snapchata może nie tylko rozpoznać żywność i składniki, które postawimy przed soczewką aparatu. Po określeniu, z jakimi produktami mamy do czynienia, aplikacja zapozna nas z sugestiami dotyczącymi tego, jakie potrawy można z nich przyrządzić, a także zaproponuje zapoznanie się z przepisami pozostawionymi przez użytkowników Snapchata.

Wystarczy więc, że skierujemy obiektyw smartfona na – powiedzmy – jajka, a po chwili na ekranie smartfona pojawią się przepisy na ich wykorzystanie. Oczywiście podobne aplikacje już istnieją, ale zwykle do sugerowania dań nie wykorzystują skanowania obiektów aparatem.

Food Scan poleca ponad 4500 przepisów z Allrecipes na podstawie ponad 1200 składników, które potrafi rozpoznać kamera Snapchata. Czy użytkownicy Snapchata pokochają tę opcję? Być może od tego zależy uruchomienie jej w innych krajach niż USA.