Instagram
Instagram

Instagram wprowadzi model subskrypcyjny. Nadchodzą płatne treści w serwisie

Zarabianie pieniędzy za treści tworzone w sieci ciągle potrafi być śliskim tematem. Każdy twórca lubi być doceniany za wysiłek wkładany w pracę, bez uciekania się do poszukiwania sponsorów oraz akcji marketingowych. Instagram zdaje sobie doskonale z tego sprawę, ponieważ wkrótce udostępni twórcom kolejne możliwości zarabiania środków za tworzone treści.

Ekskluzywna zawartość na Instagramie

Już w maju tego roku, Adam Mosseri – głowa Instagrama – stwierdził podczas wywiadu z The Information, że przygląda się modelowi subskrypcji. Według niego, istnieje wiele sposobów, w jakich można zdefiniować relację finansową między fanem a twórcą treści. Płacenie za konkretną zawartość może wnosić o wiele więcej dobrego, niż mozolne przewijanie kolejnych reklam. Jeżeli autor zawrze w subskrypcji unikalny i wartościowy kontent, to szybko może znaleźć wystarczającą liczbę opłacających, celem uzyskania niezależności finansowej.

Nitka autorstwa Alessandro Paluzziego ujawnia wiele informacji na temat subskrypcji na Instagramie

Teraz wygląda na to, że Instagram zrealizuje swoje ambicje sprzed kilku miesięcy. Jak donosi serwis MacRumors, pojawił się przeciek z App Store, wskazujący na zbliżające pojawienie się subskrypcji na Instagramie. Zrzuty ekranu udostępnione na Twitterze przez Alessandro Paluzziego (@alex193a) wskazują na to, że koszt subskrypcji można ustawić nawet do 5 dolarów miesięcznie. Nie wiemy jednak, na jaką dowolność pozwoli twórcom w tej kwestii Instagram.

Specjalne funkcje dla opłacających

Każdy, kto opłaci subskrypcję u konkretnego twórcy, dostanie od aplikacji specjalną odznakę członkowską. Wtedy też taka osoba będzie mogła zobaczyć ekskluzywne transmisje, Stories, czy też posty. Co ciekawe, w przypadku limitowanych Stories, Instagram zablokuje możliwość robienia zrzutów ekranu na telefonie tak, żeby treści nie wydostawały się poza krąg subskrybentów.

Twórcy z kolei łatwo zmienią nazwę fanklubu, podejrzą swoje szacowane zarobki oraz dodadzą na głównym profilu przycisk Subskrybuj. Choć są to dość podstawowe funkcje, z pewnością będą one wystarczające na początek.

Wiemy doskonale na własnej skórze, ile czasu trzeba poświęcić na opracowanie wartościowych treści. Jeżeli tylko znajdą się chętni na opłacenie subskrypcji, najlepsi twórcy będą mogli tworzyć jeszcze lepszy kontent.