Facebook Instagram Messenger
(źródło: Tabletowo)

Smartfon nie jest już potrzebny. Zdjęcia na Instagrama dodamy z komputera

Instagram rozpoczął wdrażanie kolejnej ważnej nowości, która skierowana jest dla wersji serwisu dostępnej przez przeglądarkę internetową na desktopie. Użytkownicy wreszcie mogą dodawać zdjęcia i filmy.

Coraz więcej opcji bez sięgania po smartfon

Od dłuższego czasu zespół rozwijający Instagrama skupia się na zwiększeniu możliwości oferowanych przez wersję przeglądarkową serwisu. Dokładniej chodzi o aplikację dostępną na desktopie, z której bez problemów skorzystamy w każdej popularnej przeglądarce.

Użytkownicy mogą już przeglądać zdjęcia i filmy znajomych, w tym także relacje, komentować i dawać serduszka, korzystać z wbudowanego komunikatora czy chociażby edytować wybrane informacje o profilu. Co więcej, niektórzy zgłaszają, że niedawno pojawiła się opcja reagowania na wybrane naklejki dodane do relacji – np. naklejki z wyborem odpowiedzi.

Niestety, przez dłuższy czas brakowało jednej z podstawowych funkcjonalności, czyli dodawania zdjęć lub filmów. Właśnie zaczyna się to zmieniać.

Instagram pozwala dodawać zdjęcia z poziomu komputera

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Instagram wreszcie wprowadził nową funkcjonalność do wersji wyświetlanej w desktopowych przeglądarkach. Wreszcie doczekaliśmy się możliwości dodawania zdjęć i filmów, bez konieczności uruchamiania mobilnej aplikacji na smartfonie.

Instagram
(fot. Tabletowo.pl)

Należy docenić fakt, że już na wstępie nowa funkcja nie odbiega w znacznym stopniu od tego, co znamy z aplikacji na Androida czy iOS. Otrzymujemy bowiem możliwość stworzenia posta składającego się z kilku zdjęć, możemy wybrać proporcje zdjęcia, dodać jeden z wielu dostępnych filtrów, a także edytować poszczególne właściwości, jak jaskrawość, kontrast, nasycenie, temperaturę czy winietę.

Instagram
(fot. Tabletowo.pl)

Jeśli już stworzymy idealnie zdjęcie, które może zdobyć sporo serduszek na Instagramie, to w finalnym etapie dodajemy opis, a także ewentualnie lokalizację i ustawiamy dodatkowe właściwości – alternatywny tekst dla osób słabowidzących czy wybieramy wyłączenie komentarzy. Oczywiście możemy oznaczyć inne konta – w tym celu należy kliknąć na wybrany fragment zdjęcia i wpisać nazwę innego użytkownika Instagrama.

Nowość jest już wprowadzana w Polsce. W związku z tym, że aktualizacja odbywa się po stronie serwera, to niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać.