Instagram
Instagram

Instagram ma już 10 lat. Z tej okazji możesz… zmienić sobie jego ikonkę

Instagram obchodzi dziś swoje 10. urodziny. Nie obyło się więc bez okolicznościowej aktualizacji, dzięki której przejrzymy swoje Stories z ostatnich trzech lat i skorzystamy z zestawu niestandardowych ikon aplikacji.

Instagram z nowymi ikonkami oraz Stories Map

W początkach swojego istnienia Instagram mógł pochwalić się co najwyżej nowymi filtrami do zdjęć. Po dziesięciu latach, ten multimedialny kombajn otrzymuje okolicznościową aktualizację, wprowadzającą drobne modyfikacje i mały ukłon w stronę użytkowników, w postaci zestawu ikon, dzięki którym zmienimy wygląd skrótu do aplikacji.

Wśród ikonek znajdują się charakterystyczne motywy w różnych odcieniach, w tym tęczowa, oraz symbol Polaroida, przywracający styl sprzed lat.

Ikony Instagrama – do wyboru, do koloru

Jest też nowa opcja Stories. Dzięki niej wybierzemy się w nostalgiczną podróż w przeszłość – możemy podejrzeć kiedy i gdzie publikowaliśmy nasze relacje. Dla niektórych może to być szok, że Instagram ma na wciąż swoich serwerach Stories sprzed trzech lat oraz dane dotyczące lokalizacji ich udostępniania. Zdziwienie mija, kiedy przypomnimy sobie, że Insta należy przecież do Facebooka. A Facebook widzi wszystko.

Stories Map w Instagramie

Inne, pomniejsze usprawnienia

Oprócz funkcji ewidentnie przygotowanych na 10-lecie Instagrama, w aplikacji pojawi się też kilka innych, mniej oczywistych opcji. Na przykład niektóre złośliwe komentarze będą usuwane, jeśli okażą się podobne do wcześniej przez nas zgłoszonych. W razie czego, będzie można je zobaczyć po tapnięciu w odpowiedni przycisk.

Instagram zwiększy także liczbę ostrzeżeń o potencjalnej szkodliwej treści, skierowanych do ich twórców. Być może chociaż niektórym pomoże to zastanowić się nad opublikowaniem obraźliwego komentarza, jeszcze zanim zostanie oflagowany.

Garść danych o Instagramie

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi na blogu Instagrama:

  • najczęściej przedstawianym gatunkiem muzycznym jest KPOP
  • codziennie publikowanych jest milion postów ze słowem „meme”
  • 50% użytkowników codziennie ogląda wideo na Instagramie
  • każdego dnia wysyłanych jest ponad 900 milionów reakcji emoji
  • przeciętny użytkownik platformy wysyła 3 razy więcej wiadomości prywatnych niż komentarzy

Instagram pozostaje jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie – korzysta z niego ponad miliard osób.