Quick Response Code Scanning To Scan Qr Code

Nasze palce trochę odpoczną, bo Instagram obsługuje kody QR

Facebook wydał najnowszą aktualizację aplikacji Instagram, która znacznie ułatwi nam dodawanie nowych obserwujących.

Nowa funkcja w aplikacji Instagram

Firma z Menlo Park zaprezentowała nową funkcjonalność, o którą wzbogacona została jedna z najbardziej popularnych aplikacji na świecie, czyli Instagram. Chodzi tutaj o kod QR przypisany do każdego konta, który pozwoli znacznie łatwiej udostępniać profile między różnymi osobami.

No dobrze, ale przecież to już było, więc gdzie ta nowość? Otóż, kiedy zagłębimy się bardziej w tematykę kodów QR zobaczymy, że jedyną opcją skanowania była opcja wbudowanej kamery w aplikacji. W momencie, w którym odpaliliśmy domyślną aplikację aparatu w naszym smartfonie, kod pozostawał bezużyteczny.

Właśnie to uległo teraz zmianie. W momencie, kiedy chcemy zeskanować czyjś kod, nie musimy już otwierać Instagrama, a po prostu uruchamiamy aplikację aparatu, która domyślnie przeniesie nas do profilu danej osoby na portalu społecznościowym.

Kto będzie najbardziej zadowolony z tej zmiany?

Myślę, że ta aktualizacja najbardziej przypadnie do gustu właścicielom różnych placówek np. sklepom czy restauracjom, ale także użytkownikom. Otóż, sklepy będą mogły np. wydrukować duży plakat z kodem QR do swojego profilu, przez co potencjalny klient nie będzie musiał zapamiętać jego nazwy, tylko po prostu wyciągnie swój smartfon i zeskanuje kod.

Instagram QR
Od teraz będziemy mogli skanować kody QR na Instagramie poprzez domyślną aplikację aparatu (via 9to5mac)

Natomiast użytkownicy będą mogli łatwo podzielić się swoim kontem z innymi. Sytuacje takie zdarzają się często, np. w przypadku poznania nowej grupy osób na kolonii czy wakacjach. Od teraz nie będziemy musieli każdemu z osobna podawać nazwy naszego profilu, tylko pokażemy kod QR, który zainteresowana osoba sobie zeskanuje.

Jak skorzystać z kodu QR na Instagramie?

W momencie, kiedy chcemy skorzystać z kodu, odpalamy aplikację, po czym szukamy ikony własnego profilu (przeważnie w dolnym rogu), a następnie otwieramy rozwijane menu i stamtąd wybieramy opcję „Kod QR”.

Aplikacja będzie aktualizowana stopniowo u użytkowników, więc niektórzy z Was mogą już cieszyć się nową funkcją, a inni niestety będą musieli jeszcze trochę poczekać. Każdy dostanie nową wersję w swoim czasie.

Polecamy również: