(fot. pixabay.com)

Instagram dostanie ciemny motyw. Oto, jak będzie wyglądał na Androidzie

Do grona coraz liczniejszych aplikacji z opcjonalnym ciemnym motywem dołącza Instagram. Wybrani użytkownicy mogą już bowiem sprawdzić, jak prezentuje się Dark Mode na smartfonach z Androidem.

Popieram ciemną stronę mocy

Kibicuję ciemnym kolorom w oprogramowaniu, bowiem zapewniają one bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia nocą, a także mogą pozytywnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu. Ponadto, od patrzenia na przesadnie białe interfejsy szybciej czuję zmęczenie oczu. Kolejną zaletą jest bardziej atrakcyjny wygląd w przypadku wielu aplikacji, a także systemów operacyjnych, jak Windows 10, iOS 13 czy macOS Mojave.

Reklama

Oczywiście na smartfonie mam ustawiony ciemny motyw, tak samo w wielu aplikacjach. W związku z tym, coraz częściej przeszkadza mi, kiedy jakaś apka atakuje mnie nadmiarem białego tła. Po pierwsze, nie jest to zbyt przyjemne dla oczu. Po drugie, nie pasuje ona do reszty interfejsu. Dobrym przykładem jest Instagram w obecnej stabilnej wersji – białego koloru jest aż za dużo.

Instagram zaczyna wprowadzać ciemne kolory

Na szczęście, osoby odpowiadające za rozwój aplikacji Instagram postanowiły zapewnić opcjonalną możliwość przejścia na ciemną stronę. Obecnie tylko w wersji beta (114.0.0.24) i wyłącznie na Androidzie, ale należy to uznać za zapowiedź dobrej zmiany.

Ciemny motyw w Instagramie (fot. 9to5Google)

Jak podaje serwis 9to5Google, ciemny motyw aktywuje się automatycznie, gdy użytkownik wybierze systemowy Dark Mode w Androidzie 10. Interfejs korzysta z czarnego tła i ciemnoszarych elementów. Z kolei przyciski i tekst wyświetlane są na biało. Interfejs nie został przebudowany, to po prostu wdrożenie ciemnych kolorów do już znanej aplikacji.

Ciemny motyw pojawia się również na wybranych urządzeniach Samsunga, które działają pod kontrolą Androida Pie i oferują opcję systemowego trybu ciemnego. Niewykluczone więc, że w kolejnej aktualizacji możliwość włączenia opcjonalnego motywu pojawi się na wszystkich urządzeniach z Androidem Pie i starszych wersjach.

Niestety, to wciąż wczesna wersja testowa. Osoby korzystające ze stabilnego wydania Instagrama, zarówno na Androidzie, jak i iOS, muszą uzbroić się w cierpliwość. Data udostępnienia ciemnego motywu wszystkim zainteresowanym nie jest jeszcze znana.

Polecamy również:

Instagram Threads, czyli podobno zupełnie nowy komunikator Facebooka

źródło: 9to5Google