Indonezyjski oddział Samsunga potwierdza, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge będą wodoszczelne

Indonezyjski oddział Samsunga na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube opublikował jednominutowy film promocyjny, który daje kilka wskazówek, w jakie rozwiązania zostaną wyposażone Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Nieco więcej możemy jeszcze wywnioskować z materiałów zamieszczonych na oficjalnej stronie.

Najważniejszą kwestią jest powrót wodoszczelności, której zabrakło w Galaxy S6. Na filmie widać, jak bohaterka używa smartfona (bez dodatkowej) ochrony podczas mocnych opadów deszczu. Na to, że nawet intensywny kontakt z wodą nie będzie straszny tegorocznym flagowcom, wskazuje również grafika opublikowana na poświęconej im stronie internetowej.

https://youtu.be/EHaxUZPyomg

Pozostaje tylko pytanie, w jakim stopniu Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge będą odporne na wodę – czy chodzi tylko o przypadkowe zachlapanie lub kontakt ze strumieniem wody, czy też o całkowite zanurzenie pod jej powierzchnią. Obawiam się jednak, że na to drugie nie ma niestety już szans, zwłaszcza po tym, jak wycofało się z tego Sony w przypadku Xperii Z5. Z drugiej strony – jak to mówią – z braku laku i kit dobry, bowiem Samsung w odniesieniu do Galaxy S6 nie daje żadnej gwarancji odporności na kontakt z wodą.

Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S7 Edge

Jeśli udacie się na stronę, podlinkowaną w źródle, zobaczycie, że Samsung, oprócz ww. wodoszczelności, zapowiada również doświadczenie prywatności w najlepszym tego słowa znaczeniupoznanie (czegoś) porywającego oraz zapewnienie światła w nocy. Brzmi zagadkowo, ale po chwili kombinowania można domyślić się, o co chodzi Koreańczykom.

Przypomnę jeszcze tylko, że prezentacja Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zaplanowana jest na 21 lutego podczas konferencji, która rozpocznie się o godzinie 19:00.

Źródło: Samsung Indonesia