Huawei Watch GT 4
(fot. Huawei)

Premiera Huawei Watch GT 4. Każdy znajdzie coś dla siebie

Huawei zaprezentował nowe smartwatche z serii Watch GT 4. Dostępnych jest kilka różnych wersji, ale wszystkie mają wspólną cechę – bardzo dobry stosunek jakości do ceny. I świetnie wyglądają!

Huawei Watch GT 4 dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty

Smartwatche Huawei Watch GT 4, jak sugeruje sama nazwa, są następcami zdecydowanie udanych urządzeń z serii Watch GT 3. Oczywiście przedstawiciele nowszej generacji, co nie powinno nikogo dziwić, w założeniach mają być jeszcze lepsze, a to wszystko jest podane w atrakcyjnych cenach.

Jeśli już wspomnieliśmy o atrakcyjności, to jest to dobre słowo również, gdy chcemy opisać wygląd nowych urządzeń. Elegancja i okrągła koperta to cechy, które powinny zostać docenione przez wielu użytkowników.

Jak już wspomniałem, nowy smartwatch dostępny jest w kilku różnych wersjach, ale najbardziej podstawowy podział dotyczy rozmiaru koperty. Do wyboru mamy mniejszy wariant z kopertą 41 mm oraz większy model z kopertą 46 mm. Wypada dodać, że mniejszy smartwatch jest bardziej minimalistyczny, a większy charakteryzuje się chociażby sporym bezelem spotykanym często w klasycznych zegarkach.

Różnice między mniejszą a większą wersją sprowadzają się nie tylko do rozmiaru koperty czy cech wyglądu. Wymiary mniejszego modelu wynoszą 41,3 x 41,3 x 9,8 mm, a jego waga bez paska to 37 gramów. Do dyspozycji otrzymujemy 1,32-calowy ekran AMOLED (466 × 466 pikseli, PPI 352), a także akumulator o pojemności 323 mAh, który ma zapewnić 7 dni pracy na jednym ładowaniu.

Gdy jednak zdecydujemy się na kopertę 46 mm, dostaniemy sprzęt o wymiarach 46 x 46 x 10,9 mm i wagę 48 gramów (bez paska). Ekran to 1,43-calowy AMOLED (466 × 466 pikseli, PPI 326), a akumulator 524 mAh zapewnia solidnych 14 dni pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę.

Huawei Watch GT 4
(fot. Huawei)

Huawei Watch GT 4, niezależnie od wybranego rozmiaru, zapewnia również te same cechy. Warto zaznaczyć, że obsługiwane są zarówno smartfony z Androidem, jak i iPhone’y. Nie musimy więc decydować się na konkretny system operacyjny, a tym bardziej nie jesteśmy ograniczeni do tylko jednego producenta smartfonów.

Wśród licznych funkcji nie zabrakło zbierania danych o zdrowiu użytkownika, jak chociażby tętno czy saturacji krwi i temperatury skóry, a także o aktywnościach fizycznych – liczba kroków i różne treningi.

Łącznie mamy ponad 100 trybów sportowych (np. pływanie, bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka górska czy nawet e-sport) oraz analizę treningów TruSport i zapis trasy biegu (GPS). Do tego dochodzi jeszcze niezależna nawigacja w zegarku (udoskonalona w wersji 46 mm).

Producent chwali się jeszcze profesjonalnym asystentem treningowym, czyli możliwością śledzenia postępów, brania udziału w wyzwaniach czy opcji ustawienia inteligetnego planu biegowego z opcją dokładnej rejestracji trasy treningu.

Huawei Watch GT 4
(fot. Huawei)

Na pokładzie znajdziemy czujnik przyspieszenia, głębokości i temperatury, żyroskop, akcelerometr, optyczny pomiar tętna i barometr. Z kolei w kwestii łączności Huawei Watch GT 4 zapewnia Bluetooth 5.2, NFC i GPS. Natomiast dla osób, które ćwiczą w naprawdę różnych warunkach, ważną informacją będą klasy ochrony – IP68 i 5 ATM.

Huawei Watch GT 4 – każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Wróćmy do tematu różnych wersji serii Huawei Watch GT 4, bowiem podział na rozmiar koperty to dopiero początek. Otóż do wyboru mamy:

 • Watch GT 4 (41 mm) Elite z kopertą w kolorze złotym ze srebrną obwódką, ze stalową bransoletą w kolorze srebrnym ze złotymi elementami,
 • Watch GT 4 (41 mm) Elegant z kopertą w kolorze złotym, ze stalową bransoletą typu milanese w kolorze złotym,
 • Watch GT 4 (41 mm) Classic z kopertą w kolorze złotym, ze skórzanym paskiem w kolorze białym,
 • Watch GT 4(46 mm) Elite z kopertą w kolorze srebrnym, ze stalową bransoletą w kolorze srebrnym,
 • Watch GT 4 (46 mm) Green z kopertą w kolorze srebrnym (z zielonymi wstawkami), z kompozytowym paskiem w kolorze zielonym,
 • Watch GT 4 (46 mm) Classic z kopertą w kolorze srebrnym, ze skórzanym paskiem w kolorze brązowym,
 • Watch GT 4 (46 mm) Active z kopertą w kolorze czarnym, z fluoroelastomerowym paskiem w kolorze czarnym.

Dostępność i cena

Nowe smartwatche Huawei w Polsce dostępne są od dziś, czyli od 14 września 2023 roku. Ich ceny przedstawiają się następująco:

 • Huawei Watch GT 4 (41 mm) Elite – 1699 złotych,
 • Huawei Watch GT 4(41 mm) Elegant – 1399 złotych,
 • Huawei Watch GT 4 (41 mm) Classic – 1199 złotych,
 • Huawei Watch GT 4 (46 mm) Elite – 1499 złotych,
 • Huawei Watch GT 4 (46 mm) Green – 1199 złotych,
 • Huawei Watch GT 4 (46 mm) Classic – 1099 złotych,
 • Huawei Watch GT 4 (46 mm) Active – 1099 złotych.

Jeśli planujecie zakup Huawei Watch GT 4 to zdecydowanie warto się pospieszyć. Otóż od 14 września do 15 października 2023 roku, podczas zakupu na stronie huawei.pl oraz u partnerów biznesowych firmy, słuchawki Huawei FreeBuds SE 2 o wartości 199 złotych otrzymamy w prezencie lub za złotówkę. Natomiast w przypadku zakupu zegarka w wersji Elite (w obu rozmiarach), klienci otrzymają również dodatkowy rok gwarancji w prezencie.