smartwatch Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE (źródło: Huawei)

Huawei Watch GT 3 SE to najtańszy przedstawiciel serii. Już kupisz go w Polsce

Huawei ma w swojej ofercie naprawdę sporo sprzętu wearable, w dodatku co kilka miesięcy powiększa ją o kolejne modele. Tym razem do portfolio dołączył Huawei Watch GT 3 SE. Na tle innych urządzeń z tej serii na pewno wyróżnia się wyglądem, ale nie tylko. Właśnie wystartowała jego przedsprzedaż w Polsce – znamy szczegóły!

Specyfikacja i funkcje Huawei Watch GT 3 SE

Koperta sportowego zegarka Huawei ma 46 milimetrów – jest więc dokładnie takiej samej wielkości, jak choćby w Huawei Watch GT 3 Pro. Smartwatch został wyposażony w 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 326 ppi.

Producent chwali się konstrukcją zegarka, wykonaną ze wzmocnionych włókien polimerowych oraz jego wagą, która wynosi zaledwie 35,6 gramów (sama koperta). Trzeba przyznać, że to naprawdę niewiele, patrząc na sprzęt, który wygląda dość masywnie.

smartwatch Huawei Watch GT 3 SE
(źródło: Huawei)

Na prawym brzegu znalazły się dwa przyciski – u góry producent umieścił okrągłą koronkę, natomiast pod nią – nieznacznie wystający ponad obudowę zegarka przycisk funkcyjny. Konstrukcja zapewnia wodoszczelność 5 ATM.

Huawei Watch GT 3 SE oferuje możliwość wykonywania połączeń za pomocą Bluetooth, odbierania powiadomień oraz bezpośredniego odpowiadania na wiadomości z poziomu zegarka, używając krótkich odpowiedzi lub emoji. Smartwatch odtworzy również muzykę i może posłużyć jako zdalny wyzwalacz aparatu smartfona.

Warto wspomnieć również o ciekawej funkcji, którą proponuje producent, a jest nią personalizacja tarczy zegara. Możemy za pomocą smartfona zrobić zdjęcie detali swojego stroju i umieścić je na tarczy smartwatcha lub na podstawie zdjęcia aplikacja
Huawei Zdrowie automatycznie zaproponuje użytkownikom pasujące tarcze, składające się z linii, obiektów lub kształtów 3D.

Akumulator w Huawei Watch GT 3 SE ma pojemność 451 mAh. Według producenta ma zapewnić nawet 7 dni pracy na baterii podczas intensywnego użytkowania lub 14 dni standardowej pracy.

Jako standard producent rozumie: 90 minut ćwiczeń tygodniowo (z włączonym GPS-em), przyjęcie codziennie 50 powiadomień, 6 połączeń oraz 2 alarmów, około 200 włączeń ekranu dziennie oraz 30 minut odtwarzania muzyki tygodniowo.

Za sprawą bezprzewodowego ładowania możemy uzupełnić energię w zegarku choćby dzięki smartfonowi obsługującemu indukcyjne ładowanie zwrotne.

Pomiar zdrowia oraz tryby ćwiczeń

Producent podkreśla, że to zegarek sportowy, który pozwoli użytkownikom zadbać o ich kondycję. Huawei twierdzi, że wyposażył swoje urządzenie w precyzyjny system lokalizacyjny, obsługujący systemy satelitarne GPS, Beidou, GLONASS, Galileo i QZSS. Dzięki temu smartwatch precyzyjnie pokaże zarejestrowaną trasę, którą pokonał użytkownik podczas treningu.

Przy tej okazji warto wspomnieć o funkcji trasy powrotnej, którą oferuje urządzenie. Kiedy zgubisz się w lesie podczas wyjścia na grzyby (:D), Huawei Watch GT 3 SE powinien wyprowadzić cię z niego tą samą trasą.

Nowy zegarek sportowy Huawei oferuje klientom trenera biegowego AI oraz ponad 100 trybów sportowych, w tym 18 najczęściej uprawianych sportów:

  • 11 dyscyplin na otwartym powietrzu: narty, snowboard, narciarstwo biegowe, bieganie, spacery, wspinaczka górska, bieganie w terenie, jazda na rowerze, pływanie w wodach otwartych, triathlon,
  • 7 dyscyplin w pomieszczeniach: marsz oraz bieganie na bieżni, rower stacjonarny, pływanie w basenie, trening swobodny, orbitrek, ergometr.

Jeśli chodzi o monitorowanie funkcji życiowych, użytkownik otrzymuje podobno dokładny pomiar tętna, dzięki 8 równomiernie rozmieszczonym odbiornikom PD. Dzięki funkcji TruSleep urządzenie zbada jakość naszego snu, a także poziom stresu i SpO2. Może też śledzić cykl menstruacyjny.

Wszystkie dane, dotyczące zdrowia oraz treningów, można bez problemu synchronizować z Huawei Zdrowie, a od niedawna także z aplikacją Strava.

smartwatch Huawei Watch GT 3 SE
(źródło: materiały prasowe producenta)

Cena Huawei Watch GT 3 SE w Polsce

W Polsce smartwatch jest dostępny w przedsprzedaży w dwóch kolorach: czarnym (graphite black) oraz zielonym (wilderness green). Huawei Watch GT 3 SE to najtańszy model z serii Watch GT 3 – jego rekomendowana cena detaliczna wynosi 899 złotych.

Producent przygotował jednak specjalną promocję przedsprzedażową, która trwa od dzisiaj, tj. 25 października, do 27 listopada. W tym okresie najnowszego smartwatcha Huawei można kupić o 100 złotych taniej, a więc jego cena to 799 złotych.

smartwatch Huawei Watch GT 3 SE
(źródło: materiały prasowe producenta)