HUAWEI Watch D (fot. Tabletowo)

HUAWEI przygotowuje nowy smartwatch z funkcją pomiaru ciśnienia

W sieci robi się głośno z powodu doniesień, że HUAWEI przygotowuje smartwatch, który umożliwi pomiar ciśnienia krwi z poziomu nadgarstka. To będzie kolejny nietypowy zegarek chińskiego producenta, który na pierwszym miejscu stawia funkcje zdrowotne.

HUAWEI lubi nietypowe zegarki

Marka HUAWEI w ostatnim czasie zaprezentowała mocno nietypowy smartwatch, ponieważ jest on przeznaczony głównie dla nurków. Wydaje się to być naprawdę nieliczne grono potencjalnych klientów, jednak producentowi nie przeszkodziło to w stworzeniu naprawdę efektownego urządzenia. W tym przypadku na uwagę zasługuje nie tylko design, który nawiązuje do klasycznych zegarków przeznaczonych do nurkowania takich marek jak Breitling czy Rolex, ale również sama konstrukcja.

HUAWEI Watch Ultimate smartwatch
Watch Ultimate (źródło: HUAWEI)

W HUAWEI Watch Ultimate producent zastosował metal, którego do tej pory nie użyto do budowy żadnego smartwatcha. To cyrkon – metal, który jest 4 razy bardziej odporny niż stal. W tym przypadku nie powinno to dziwić, ponieważ jest to zegarek zaprojektowany tak, by wytrzymać nurkowanie na głębokości nawet 100 metrów. Poza tym to raczej typowy, ale drogi smartwatch. Jego premiera w naszym kraju już za kilka dni – 3 kwietnia 2023 roku.

Mierz ciśnienie wprost z nadgarstka

Z pewnością zetknęliście się z informacjami na temat HUAWEI Watch D – smartwatcha, który zadebiutował na chińskim rynku w grudniu 2021 roku i zaskoczył wszystkich swoją nietypową funkcją: chodzi oczywiście o możliwość pomiaru ciśnienia. Na polską premierę tego sprzętu musieliśmy dość długo poczekać, bo aż do października 2022 roku.

Warto dodać, że Watch D może pochwalić się europejskim certyfikatem dla urządzenia medycznego klasy IIa dla pomiaru ciśnienia krwi oraz klasy IIb dla analizy EKG. Sam proces odbywa się bardzo podobnie jak w przypadku tradycyjnego ciśnieniomierza. W tym przypadku powietrzem napełnia się jednak pasek zegarka, zaciskając się na nadgarstku.

HUAWEI Watch D (fot. Tabletowo.pl)

Poza tą nietypową funkcją, która na piedestale stawia zdrowie, HUAWEI Watch D jest typowym smartwatchem. Na jego pokładzie znajdziemy m.in. wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,64 cala i rozdzielczości 456×280 pikseli, moduły GPS, NFC oraz Bluetooth 5.1, a także akumulator o pojemności 451 mAh.

Idzie nowe

Doniesienia pojawiające się w sieci sugerują, że chiński producent pracuje nad nową generacją zegarka, który pozwoli mierzyć ciśnienie krwi z nadgarstka. Nie będzie to jednak początek nowej serii, lecz kontynuacja tej, opisanej powyżej. Nowy smartwatch to HUAWEI Watch D2.

Niestety, oprócz wiadomości o tym, że trwają pracę nad takim urządzeniem, nie poznaliśmy żadnych szczegółów na jego temat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że HUAWEI może wprowadzić nowy smartwatch oferujący pomiar ciśnienia krwi na rynek jeszcze przed końcem tego roku.