Huawei Watch 4 Pro Blue Edition smartwatch
Huawei Watch 4 Pro Blue Edition (źródło: Huawei)

Huawei Watch 4 Pro Blue Edition dostępny ze słuchawkami w prezencie

Huawei Watch 4 Pro Blue Edition nie jest nowością na polskim rynku, ale nowością jest to, że można go teraz kupić nie tylko w sklepie producenta. Z tej okazji firma przygotowała atrakcyjną promocję, w ramach której możecie dokupić do smartwatcha słuchawki za 0 złotych lub nawet otrzymać je za darmo.

Dlaczego Huawei Watch 4 Pro Blue Edition jest taki wyjątkowy?

Wbrew pozorom Watch 4 Pro Blue Edition nie jest po prostu niebieski. Producent podkreśla, że jest to jedyny smartwatch z obudową z tytanu lotniczego w kolorze niebieskim, a pasek wyprodukowano z nylonu pozyskanego z recyklingu (spełnia on wymagania określone przez Global Recycle Standard). Jest to o tyle ważne, że w produkcji pierwotnego nylonu wykorzystywana jest ropa naftowa, a także wytwarzane są takie gazy cieplarniane jak podtlenek azotu, który jest 300 razy bardziej szkodliwy niż dwutlenek węgla.

Producent chce zwrócić tym modelem uwagę na poważny problem, jakim jest ALDFG, czyli porzucone, zagubione lub w inny sposób wyrzucone do wody narzędzia połowowe – często są one produkowane z nylonu, którego naturalny rozkład może trwać nawet setki lat. Szacuje się, że rocznie do oceanów trafia ~640 tys. ton takich materiałów. Wyławianie ich i poddawanie recyklingowi jest godną pochwały inicjatywą, nawet jeśli w ten sposób odzyskiwany jest tylko ułamek nylonu, który trafia do oceanów.

Promocja na Huawei Watch 4 Pro Blue Edition

Jak zostało wspomniane, smartwatch był już wcześniej dostępny w oficjalnym sklepie internetowym producenta – od 19 czerwca 2023 roku w cenie 2399 złotych. Od dziś można go kupić również u partnerów marki, na dodatek ze słuchawkami za złotówkę lub nawet za darmo.

Oferta promocyjna różni się w zależności od sklepu – a zamówienia przedsprzedażowe można już składać w sieciach RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, Komputronik i x-kom oraz w strefie marki na Allegro i oczywiście na huawei.pl. Osoby, które zamówią smartwatch Huawei Watch 4 Pro Blue Edition do 6 sierpnia 2023 roku, otrzymają słuchawki Huawei FreeBuds 5i za damo lub będą mogły dokupić je za złotówkę.

Huawei Watch 4 Pro Blue Edition ze słuchawkami w prezencie
źródło: Huawei