Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro (fot. Katarzyna Pura)

Smartwatche Huawei legalnie zrobią Ci EKG i zmierzą ciśnienie krwi

Dzisiaj firma Huawei ogłosiła, że otrzymała certyfikat CE, który pozwoli na wprowadzenie nowych funkcji do smartwatchy, sprzedawanych na europejskich rynkach, w tym również w Polsce. Już wkrótce wybrane modele będą mogły zrobić EKG i zmierzyć ciśnienie krwi.

Które smartwatche otrzymają funkcję EKG?

Nową funkcją, którą zaoferuje marka swoim klientom, używającym urządzeń wearable, będzie możliwość pomiaru EKG. Dzięki uzyskanemu certyfikatowi z tego udogodnienia będą mogli korzystać użytkownicy w 33 europejskich krajach. W swoim oświadczeniu firma podkreśla, że otrzymanie certyfikatu CE to dowód na to, że stawia ona na dostarczanie technologii, które pomagają klientom w poprawie jakości ich codziennego życia.

Nowa funkcja będzie oferowana użytkownikom poprzez aplikację Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą programu Zdrowie, zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i iOS. Funkcja będzie dostępna dla zegarków z serii Watch GT 3 Pro oraz Watch D, który niedługo ma zawitać na europejskie rynki.

smartwatch Huawei Watch GT 3 Pro
Watch GT 3 Pro (fot. tabletowo)

Model Watch GT 3 Pro umożliwi pomiar EKG dzięki zastosowaniu monitora tętna TruSeen 5.0+ oraz wykorzystaniu elektrod z powłoką wykonaną w technologii PVD. Za przechwytywanie sygnałów oraz filtrowanie zakłóceń będzie odpowiadać w produkcie osiem czujników fotoelektrycznych. 

Producent zapewnia, że dzięki temu użytkownicy będą mogli monitorować swoje tętno przez całą dobę, a to z kolei pozwoli urządzeniu na wysyłanie powiadomienia, gdy tylko rytm serca użytkownika zacznie odbiegać od normy. To jednak nie wszystkie prozdrowotne funkcje, oferowane przez Watch GT 3 Pro. Zegarek zmierzy również poziom natlenienia krwi, a dzięki funkcji Huawei TruSleep 2.0 może też monitorować jakość snu.

Huawei Watch D również z certyfikatem CE

Certyfikat otrzymał też zaanonsowany niedawno w Europie Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Chociaż urządzenie wygląda niepozornie, to jednak zostało wyposażone w szereg specjalistycznych komponentów, takich jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna, która umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG.

Huawei Watch D
Watch D (fot. producenta)

Watch D umożliwi użytkownikom stworzenie indywidualnego planu pomiarów. To znaczy, że sami będziemy mogli ustalić, w jakich porach urządzenie będzie zbierać dane dotyczące naszego zdrowia. Marka dodała również, że wkrótce poinformuje o dostępności Huawei Watch D w Polsce.