Huawei Watch 3 smartwatch
Huawei Watch 3 (źródło: Huawei)

Czekacie na Huawei Watch 3 z HarmonyOS? Polska premiera już za kilka dni!

Po oficjalnej prezentacji Huawei Watch 3 od razu pojawiły się pytania, kiedy smartwatch będzie dostępny w Polsce. Teraz już wiemy, że zostanie wprowadzony do Polski za kilka dni. Można odliczać!

Reklama

Kiedy polska premiera Huawei Watch 3? Już za kilka dni

Huawei Watch 3 został zaprezentowany 2 czerwca 2021 roku w Chinach i niestety nie dostaliśmy wówczas informacji, kiedy smartwatch pojawi się w Polsce. Na szczęście nie musieliśmy długo na nią czekać, ponieważ osiem dni później wiemy już, że najnowszy smart-zegarek marki Huawei będzie dostępny w kraju nad Wisłą od 17 czerwca br. Powstała nawet dedykowana serii Watch 3 strona internetowa, na której można zapisać się na newsletter i otrzymać w zamian kod rabatowy o wartości 50 złotych.

Nadal nie znamy cen, ale w Niemczech Huawei Watch 3 Active (z paskiem z fluoroelastomeru) kosztuje 369 euro (równowartość ~1650 złotych), Classic ze skórzanym paskiem 399 euro (~1800 złotych), a Elite z paskiem ze stali nierdzewnej 449 euro (~2000 złotych).

Jeśli natomiast chodzi o Huawei Watch 3 Pro, to ten smartwatch jest dostępny na niemieckiej stronie Huawei w dwóch wersjach: Classic ze skórzanym paskiem za 499 euro (~2250 złotych) i Elite z paskiem ze stali nierdzewnej za 599 euro (~2700 złotych; w zestawie znajduje się też drugi z fluoroelastomeru).

W ramach promocji do smartwatcha producent w Niemczech dodaje w prezencie słuchawki prawdziwie bezprzewodowe Huawei FreeBuds Pro, ale nie wiadomo, czy podobna akcja zostanie przygotowana również w Polsce.

Specyfikacja Huawei Watch 3. Co oferuje najnowszy smartwatch Huawei?

Huawei Watch 3 ma rozmiar 46 mm, natomiast Watch 3 – 48 mm. Oba wyposażono jednak w podobne ekrany, tj. AMOLED o średnicy 1,43 cala i rozdzielczości 466×466 pikseli, co się przekłada na 326 ppi. Różnice w wielkości konstrukcji mogą wynikać z faktu, że model podstawowy ma obudowę ze stali nierdzewnej, podczas gdy wersja „Pro” z tytanu (w obu przypadkach w połączeniu z ceramiką).

Specyfikacja Huawei Watch 3 obejmuje też m.in. 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, pulsometr, eSIM, mikrofon, głośnik, GPS, NFC, Bluetooth 5.2 oraz funkcję pomiaru poziomu tlenu we krwi. Oba modele pracują pod kontrolą systemu HarmonyOS z możliwością instalacji aplikacji firm trzecich przez AppGallery.

Ponadto Huawei informuje, że podstawowy ma działać na jednym ładowaniu (w typowym scenariuszu użytkowania) do 3 dni, natomiast „Pro” do 5 dni. Bateria ładowana jest bezprzewodowo.