Huawei Watch GT 3 (fot. Tabletowo)

Coraz więcej polskich aplikacji dostępnych na smartwatchach Huawei Watch 3

Huawei dba o to, żeby użytkownicy zegarków Huawei Watch 3 nie mieli powodów do narzekań, jeśli chodzi o dostępność aplikacji. W ubiegłym roku umożliwiono pobranie kilkudziesięciu polskich programów w wersjach na zegarki z Harmony OS.

Reklama

Huawei Watch 3 z polskimi aplikacjami

Jak podsumowuje Huawei, rok 2021 był bardzo obfity w polskie premiery aplikacji, które da się uruchomić na smartwatchach z serii Huawei Watch 3. Działają one w oparciu o Harmony OS, czyli autorski system operacyjny Huawei. Nie ma obaw, że nie będzie w czym wybierać.

Huawei Watch GT 3 (fot. Tabletowo)

W ciągu minionych miesięcy, z zegarkami Huawei zaczęły współpracować aplikacje najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. W AppGallery znalazły się apki Radia ZET, Radia Złote Przeboje, Antyradia, TOK FM i grupy RMF, a także radia internetowego Replaio. Nic nie stoi na przeszkodzie, by słuchać ich podczas treningu na świeżym powietrzu czy serii ćwiczeń na siłowni.

Do grona programów obsługiwanych przez Huawei Watch 3 dołączyły także te, które bazują na działaniu modułu GPS, na przykład iTaxi czy AutoMapa. Śledzenie pozycji taksówki czy podstawowe funkcje nawigacji są teraz dostępne bez wyciągania smartfona z kieszeni.

Jedną z nowszych integracji jest Airly, czyli polskie narzędzie do śledzenia jakości powietrza i stanu zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym. Aplikacja wykorzystując sygnał GPS wyświetla na tarczy zegarka informacje o stanie powietrza dokładnie w miejscu, w którym znajduje się jego użytkownik, pomagając mu zdecydować, czy warunki na zewnątrz pozwalają na bezpieczny spacer czy trening. Praktyczna rzecz.

Huawei Watch 3

Poza powyższymi aplikacjami, w ciągu minionego roku do AppGallery dołączyło też mnóstwo innych, mniejszych i większych apek. Wśród nich można znaleźć gry czy narzędzia, w tym także m.in. Navigation G-Maps viewer, What’s that song? i Driver Assistant. Wszystko może być zarządzane z poziomu zegarka – bez konieczności instalowania programów przy pomocy smartfona.

Pytanie tylko – czy warto mieć zegarek z serii Huawei? Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, pomocna może być nasza recenzja Hauwei Watch GT 3. Powinniście znaleźć w niej odpowiedzi na swoje pytania.