Huawei logo
fot. Tabletowo.pl

Huawei niczym Xiaomi też zacznie produkować inteligentne telewizory

Można odnieść wrażenie, że czego tylko Huawei się dotknie, bardzo szybko zmienia się to w kurę znoszącą złote jaja. Marka jest już jednym z największych producentów smartfonów i tabletów na świecie, a do tego bardzo dobrze radzi sobie również w segmencie wearables i laptopów. A żeby tego było mało, intensywnie rozwija też ofertę urządzeń z sektora smart home. Według najnowszych doniesień firma zamierza teraz zabrać się za produkcję inteligentnych telewizorów.

Nie bez powodu w tytule przywołałem Xiaomi, ponieważ Huawei coraz bardziej się upodabnia do swojego rodzimego konkurenta, jeśli chodzi o różnorodność portfolio. Wkrótce obie marki połączy kolejny wspólny mianownik, a dokładniej inteligentne telewizory.

Reklama

Xiaomi ma w swojej ofercie całkiem sporo telewizorów, natomiast Huawei jeszcze ani jednego. Za niedługo się to zmieni, ponieważ już w kwietniu 2019 roku marka ma zaprezentować 55-calowy Smart TV ze swoim logo na obudowie. Za jego produkcję odpowiedzialny będzie jednak nie sam Huawei, a BOE. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku Xiaomi, dla którego urządzenia produkuje TCL.

Co ciekawe, Huawei podobno nie zamierza tworzyć osobnego działu, który projektowałby tylko telewizory. Zamiast tego, za urządzenia z tego segmentu ma być odpowiedzialny zespół, powołany już w sierpniu 2018 roku w szeregach komórki zajmującej się Internetem Rzeczy (IoT).

Południowokoreański serwis ZDNet Korea informuje również, że Huawei może wypuścić na rynek także telewizory z logo Honor na obudowie, które byłyby urządzeniami ze średniej i niższej półki. Sugeruje to, że marka-matka zajmie się przede wszystkim high-endowymi sprzętami, dzięki którym umocni swój wizerunek marki premium.

Według chińskich mediów wejście Huawei na rynek Smart TV może mieć potężny wpływ na ten segment i przyczynić się do pobudzenia Xiaomi do intensywniejszego rozwoju inteligentnych telewizorów. Co więcej, OnePlus również zapowiedział, że pracuje nad tego typu urządzeniem, więc wygląda na to, że konkurencja na tym polu wejdzie w tym roku na zupełnie nowy poziom.

*na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 10 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: ZDNet Korea