fot. OnePlus

W przyszłym roku OnePlus wypuści na rynek… telewizor

OnePlus od jakiegoś czasu coraz mocniej rozpycha się w segmencie flagowych smarfonów, regularnie prezentując naprawdę ciekawe urządzenia. Dla producenta to najwyraźniej jednak za mało – doczekaliśmy się bowiem zapowiedzi wskazującej na to, że już w przyszłym roku zadebiutuje telewizor OnePlus TV.

Reklama

Debiut na rynku telewizorów może być dla OnePlusa trudny. Konkurencja jest bowiem tutaj bardzo silna. Koncern chce jednak w segmencie tym postawić na urządzenie klasy premium, które zaoferuje użytkownikom bardzo wysoką jakość wykonania. OnePlus zaznacza ponadto, że sprzęt ma charakteryzować mocny nacisk na jakość wyświetlanego obrazu i odtwarzanego dźwięku.

Reklama

Ujawniono również, że OnePlus TV ma mieć też rozdzielczość 4K i wsparcie dla HDR. Poza tym nieznana jest jeszcze jego pełna specyfikacja, jednak możemy spodziewać się, że producent postawi na komponenty najwyższej klasy i że będzie to sprzęt klasy Smart TV. OnePlus do tego obiecuje regularne aktualizacje dla swojego telewizora przez pięć lat. W tej chwili tak długiego okresu wsparcia nie oferuje chyba żaden z czołowych producentów.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/13/nowe-sluchawki-oneplus-bullets-v2-z-usb-typu-c-w-tym-roku/

Telewizor od OnePlusa ma mieć także asystenta głosowego i Sztuczną Inteligencję na pokładzie. Do tego będzie również możliwa współpraca na linii telewizor-smartfon – najprawdopodobniej w celu wyświetlania plików z naszej słuchawki na dużym ekranie.

Już teraz można więc założyć, że OnePlus TV nie będzie należał do najtańszych. Aby się jednak o tym przekonać, musimy uzbroić się w trochę cierpliwości. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych tygodni w sieci pojawią się kolejne informacje na temat telewizora od OnePlusa i że do końca bieżącego roku będziemy już znali wszystkie jego parametry.

Źródło: OnePlus dzięki Android Central

 1. Pewnie jakiś chińskie badziewie z brandem OP jak w przypadku Xiaomi. Na naszym podwórku Kruger&Matz, Kiano i jeszcze kilka firemek sprzedających chińszczyznę pod własną nazwą..

  1. Myślę, że to będzie ich własny produkt, pewnie z matrycą LG i audio sygnowanym jakąś znaną marką. Możliwe też, że cena będzie bardziej premium niż w przypadku smartfonów, ale zobaczymy.

 2. Poczekamy zobaczymy. Ja ze swojego OnePlus 3 jestem bardzo zadowolony i nie mam zamiaru go zmieniać jeszcze przez jakiś rok mino że minęły już ponad 2 lata od zakupu.

 3. Ciekawe Ciekawe.
  Może pójdą na współprace z LG i wezmą od nich matryce i AI :) bo inaczej nie widzę aby opisywany sprzęt spełniał te założenia klasy premium.
  Oczywiście to nie możliwe…. no moze matryce jedynie wezmą.

 4. „Debiut na rynku telewizorów może być dla OnePlusa trudny. Konkurencja jest bowiem tutaj bardzo silna.”
  Nie zgodzę się. Trzeba do tego rynku podejść zdecydowanie inaczej niż konkurencja. Idzie nowy klient, który nie potrzebuje tunerów naziemnych, satelitarnych i innych pierdoł. On chce jakości obrazu -> TYLE! Wystarczy: minimum 55″ (docelowo 65″), 4K, szybka 120Hz’owa, 10-bitowa matryca z HDR’em, kilka wejść HDMI, Bluetooth i brak głośników. Sprzedajemy to jako monitor w miażdżącej cenie , dodatkowo będzie można odliczyć VAT i żegnaj konkurencjo! Nikt do takiej propozycji nie podskoczy pod warunkiem, że sam ekran będzie dobrze „dopalony”. Więcej nie trzeba.

  1. Popieram. U mnie dzieciaki i tak telewizji nie oglądają, a potrzebują tylko monitora do konsoli, Netflixa i Youtube. A do telewizji i tak mam zewnętrzny tuner od UPC, który podłącza się do HDMI. Jakbym sobie tak przypomniał to tuner w TV używałem ponad 10 lat temu.

 5. Kolejny telewizor tylko OLED albo jego następcą / odpowiednik. Mam nadzieję, że OP stosując OLED w smartfonie postąpi podobnie z TV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama