Huawei nie żałuje, że wszedł na rynek laptopów | Tabletowo.pl

Huawei nie żałuje, że wszedł na rynek laptopów

Dołącz do dyskusji 0

Markę Huawei większość Polaków kojarzy głównie ze smartfonami, czasem też z tabletami i modemami. Tymczasem producent niedawno rozpoczął działalność również w segmencie laptopów. I jak pokazują statystyki, bardzo mu się to opłacało.

Pierwszą „przymiarką” do wejścia na nowy rynek był dla Huawei MateBook. Chińczycy zaprezentowali swoją pierwszą hybrydę przy okazji targów MWC 2016 w Barcelonie. Nieco ponad rok później światło dzienne ujrzały trzy nowe urządzenia z tej serii, MateBook X, MateBook E i MateBook D, z których tylko jedno jest tabletem z doczepianą klawiaturą – pozostałe dwa to laptopy.

W Polsce można obecnie kupić tylko jedną z ww. propozycji, MateBook X. Ultrabook trafił do nas na przełomie lipca i sierpnia i na początku kosztował – w zależności od wersji – 5599 lub 6699 złotych. Dość szybko jednak sklepy go poprzeceniały, czy to na stałe, czy na polecenie producenta, więc nie dziwne, że w oczach klientów jego zakup stał się atrakcyjną inwestycją.

A że MateBook X sprzedaje się dobrze, nie ulega wątpliwości. Jak bowiem podaje Huawei, we wrześniu odnotowano wzrost sprzedaży o 55% względem sierpnia. W październiku wyniósł on jeszcze więcej, bo aż 65%. Producent nie ukrywa, że optymistycznie patrzy w najbliższą przyszłość i jest przekonany, że ta dynamika się utrzyma w kolejnych miesiącach.

A Wy co sądzicie o MateBook X? Uważacie, że to dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie? Jeżeli natomiast potrzebujecie jakichś informacji na temat tego ultrabooka, zajrzyjcie do podlinkowanej poniżej recenzji, przygotowanej przez Kasię. W niej zapoznacie się też ze specyfikacją tego urządzenia. Aktualne ceny znajdziecie z kolei np. w >Komputroniku<.

Polecamy również:

Recenzja MateBook X – jak wypadł debiut Huawei na rynku laptopów?

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona