waga Huawei Smart Body Fat Scale 3
Huawei Smart Body Fat Scale 3 (źródło: Huawei)

Huawei wprowadza na rynek nową, inteligentną wagę – Smart Body Fat Scale 3. Cena jest zaskakująco niska

Huawei ma bardzo rozbudowany ekosystem produktów. W jego skład wchodzą nie tylko smartfony, tablety, laptopy i wearables, ale też słuchawki bezprzewodowe, głośniki i inteligentne wagi. Teraz oferta tych ostatnich wzbogaciła się o najnowszy model, Huawei Smart Body Fat Scale 3.

Reklama

Bardzo możliwe, że słyszeliście o inteligentnej wadze Huawei, ponieważ w Polsce od dłuższego czasu jest dostępna jedna z nich, Huawei Smart Scale – w oficjalnej polskiej dystrybucji możecie ją kupić za 129 złotych. Mimo że ma ona na karku już ponad trzy lata, wciąż może w zupełności wystarczać większości użytkowników.

Oto nowa waga Huawei Smart Body Fat Scale 3

Huawei Smart Scale nie jest jednak jedyną inteligentną wagą w ofercie Huawei. Producent ma ich w swoim portfolio więcej (m.in. Huawei Smart Body Fat Scale 2 Pro), a teraz dołączyła do niego kolejna – Huawei Smart Body Fat Scale 3.

Waga jest biała (nie ma innej wersji kolorystycznej), a na jej górnym panelu umieszczono cztery srebrne koła, które mają za zadanie pomóc w analizie składu ciała użytkownika. Ponadto jest tam też wyświetlacz LCD (Huawei nie podaje jego parametrów), który jest niewidoczny, jeśli urządzenie nie jest używane.

waga Huawei Smart Body Fat Scale 3
źródło: Huawei

Waga nie będzie więc zwracać na siebie większej uwagi, ale to chyba dobrze, w końcu nie jest to urządzenie, które ma zdobić wnętrze. Ważniejsze są jej możliwości, a tych jest całkiem sporo.

Specyfikacja Huawei Smart Body Fat Scale 3

Huawei podaje, że waga jest w stanie ujawnić aż 14 różnych informacji o ciele użytkownika, w tym wagę, BMI, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masę mięśni szkieletowych, stan nawodnienia organizmu, zawartość protein i minerałów w kościach oraz wiek i typ ciała. Ponadto może też zmierzyć puls.

Wszystkie informacje zbierane są w dedykowanej aplikacji (w Polsce nosi ona nazwę „Zdrowie”) i wyświetlane w przystępny oraz zrozumiały dla użytkownika sposób. Ponadto są one też analizowane przez algorytmy, dzięki czemu od razu dowie się on, jeśli któryś z parametrów będzie odbiegał od normy.

waga Huawei Smart Body Fat Scale 3
źródło: Huawei

Co więcej, użytkownik będzie miał też dostęp do ponad 200 planów treningowych, mających mu pomóc zredukować zawartość tłuszczu i zwiększyć masę mięśniową.

Specyfikacja Huawei Smart Body Fat Scale 3 obejmuje także moduły Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Dzięki temu ostatniemu użytkownik nie musi otwierać aplikacji podczas stawania na wadze – dane zostaną automatycznie zsynchronizowane z chmurą i dołączone do odpowiedniego konta. Z urządzenia może bowiem korzystać więcej osób, a każda z nich zostanie inteligentnie rozpoznana.

Cena Huawei Smart Body Fat Scale 3

Cena Huawei Smart Body Fat Scale 3 została ustalona w Chinach na zaledwie 169 juanów, co jest równowartością ~100 złotych. Nie wiadomo, czy waga będzie dostępna też poza ojczyzną Huawei, ale nawet w wyższej cenie z pewnością byłaby dla klientów ciekawą propozycją.

Polecamy również: