smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: Huawei)

Huawei P50 Pro dostępny w przedsprzedaży. W Polsce jutro, ale znamy już cenę w Europie

Już jutro Huawei oficjalnie wprowadzi m.in. do Polski swoje flagowe smartfony z serii P50. Już dziś rozpoczęła się jednak ich przedsprzedaż w jednym z europejskich krajów, dzięki czemu poznaliśmy ich oficjalną cenę w Europie.

Reklama

Huawei P50 Pro i Huawei P50 Pocket w przedsprzedaży. Znamy cenę i gratis w pre-orderze

W Bułgarii mają szczęście, ponieważ już od dziś mieszkańcy tego kraju mogą zamawiać w przedsprzedaży najnowsze i długo wyczekiwane w Europie flagowce Huawei. Nie wszyscy mogą jednak być do tego skłonni z uwagi na wysokie ceny i raczej niewybitnie atrakcyjny gratis w przedsprzedaży.

W Bułgarii Huawei P50 Pro jest dostępny wyłącznie w konfiguracji z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej – spodziewamy się, że taka sama trafi do sprzedaży w Polsce. Jego cenę w popularnym wśród turystów z Polski kraju ustalono na 2200 BGN, co jest równowartością ~5150 złotych.

Jednocześnie ruszyła też przedsprzedaż pierwszego smartfona Huawei typu clamshell, czyli Huawei P50 Pocket, który zadebiutował w Chinach 23 grudnia 2021 roku, zatem do Europy trafił po zaledwie miesiącu od swojej premiery. Dla przypomnienia, Huawei P50 Pro został zaprezentowany 29 lipca 2021 roku – aż pół roku temu!

Cena Huawei P50 Pocket w Bułgarii została ustalona na 2800 BGN, tj. równowartość ~6560 złotych (również w konfiguracji 8 GB/256 GB). Do obu smartfonów, które zostaną zamówione w przedsprzedaży, Huawei dorzuca słuchawki Huawei FreeBuds 4 (w Polsce, w oficjalnej dystrybucji, da się je kupić już za 449 złotych).

Nie można powiedzieć, żeby to była szalenie atrakcyjna oferta przedsprzedażowa – osoby, które kupują tak drogie smartfony, powinny otrzymać prezent o większej wartości. Oczywiście cały czas mówimy tu o Bułgarii – pozostaje trzymać kciuki za to, aby (przynajmniej) w Polsce producent dodawał cenniejszy gratis, na przykład smartwatch Huawei Watch GT 3.

składany smartfon Huawei P50 Pocket foldable smartphone
źródło: Huawei

Na koniec warto jednak zauważyć, że ceny Huawei P50 Pro i Huawei P50 Pocket w Europie są niższe niż podawały nieoficjalne doniesienia – w przypadku modelu z dopiskiem „Pro” mowa o różnicy rzędu ~350 złotych, a „Pocket” blisko 850 złotych. Oczywiście finalna cena zależeć będzie od kraju dystrybucji – miejmy nadzieję, że w Polsce ceny nie będą (dużo) wyższe niż w Bułgarii.