Huawei P30 Lite (fot. new.qq.com)

Najświeższe informacje na temat Huawei P30 Lite brzmią obiecująco. Może zadebiutować szybciej niż się spodziewaliśmy

Gdyby nie model P8 Lite, Huawei prawdopodobnie nie znajdowałby się w tym miejscu, w jakim jest teraz. Tylko w samej Polsce sprzedał bowiem ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego smartfona, dzięki czemu marka trafiła pod strzechy. Kolejne urządzenia z tej serii również sprzedawały się znakomicie, chociaż ostatni P20 Lite oferował na start niezbyt atrakcyjny stosunek ceny do możliwości. W tym roku spodziewamy się premiery P30 Lite, który powoli odkrywa przed nami swoje tajemnice.

Kiedyś seria P Lite była skierowana do mas, ponieważ smartfony z tej linii kosztowały tyle, że mogła sobie na nie pozwolić większość przeciętnych klientów. Za Huawei P20 Lite trzeba było jednak zapłacić na start aż 1599 złotych, a to już naprawdę spora kwota. Nie wiem, czy sukcesywnym zwiększeniem ceny producent chce podnieść rangę tej linii, czy zwyczajnie przestało mu zależeć na ilości sprzedanych egzemplarzy i zaczęło na wysokości marży.

Specyfikacja Huawei P30 Lite

Bez względu na fakt, że seria P Lite sukcesywnie przestaje być głównym orężem w walce o klienta, który coraz częściej potrafi ocenić atrakcyjność stosunku ceny do oferowanych możliwości, Huawei nie zamierza rezygnować z wypuszczenia kolejnych modeli z tej linii.

Najnowszym oczywiście będzie Huawei P30 Lite, który powoli zdradza informacje na swój temat. Niewykluczone, że przeciek ten stanowi tylko wstęp do prawdziwego wysypu doniesień odnośnie tego modelu, ponieważ nieoficjalnie mówi się, że smartfon może zadebiutować już w lutym lub najpóźniej na początku marca 2019 roku. Taki scenariusz jest możliwy, ponieważ z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku Mate 20 Lite, którego zaprezentowano na długo przed Mate 20 i Mate 20 Pro.

Według najnowszych doniesień, Huawei P30 Lite zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ z wycięciem w górnej części w kształcie łezki/kropli wody. Powyżej widzicie render tego modelu, jednak nie przywiązujcie zbyt dużej uwagi do szerokości ramek, ponieważ grafika pochodzi od jednego z producentów akcesoriów, a ci lubią podkolorować rzeczywistość.

Etui na tył Huawei P30 Lite zdradza zaś, że smartfon zostanie wyposażony w najpewniej podwójny aparat główny, chociaż pojawiają się też doniesienia o potrójnym z oczkami o rozdzielczościach 20 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix. Taki scenariusz jest jednak raczej mało prawdopodobny, chociaż nie można wykluczyć, że producent nas zaskoczy. Pewne natomiast jest, że na tyle znajdzie się też czytnik linii papilarnych.

Sercem Huawei P30 Lite ma być ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A73 + 4x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor HiSilicon Kirin 710 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP4. Na rynku pojawi się wersja z 6 GB RAM, ale na razie nie wiadomo, czy będzie ona jedyną.

Jeśli zaś chodzi jeszcze o zewnętrze Huawei P30 Lite, to smartfon ma być dostępny w kilku wariantach wykończeniowych, w tym (przynajmniej) jednym gradientowym, podobnym do tego, które mieliśmy okazję oglądać, kiedy w sieci pojawiły się rendery Huawei P30:

Wielki powrót gniazda słuchawkowego. Jeśli te rendery są poprawne, Huawei P30 będzie miał audio jacka

Źródło: new.qq.com przez GizmoChina