Wielki powrót gniazda słuchawkowego. Jeśli te rendery są poprawne, Huawei P30 będzie miał audio jacka

Nawet trudno ogarnąć ogrom cierpień, jaki sprowadził na nas trend usuwania portów słuchawkowych ze smartfonów. Początkowo, pomysł zrodzony w głowach inżynierów pomniejszych marek, przeniknął do umysłów projektantów Apple, a stamtąd, niczym gangrena, rozprzestrzenił się niemal po całym smartfonowym świecie. Mało jest takich producentów, którzy decydują się na ponowne wprowadzenie do swoich urządzeń raz usuniętego gniazda słuchawkowego. Jednak właśnie coś takiego może stać się w związku z Huawei P30.

Zgodnie z modelem 3D, wykonanym przez Steve’a Hemmerstoffera, Huawei P30 czeka kilka zmian względem obecnych wersji flagowców tego producenta. Najważniejsze można dostrzec gołym okiem.

Z przodu, sporawy podbródek, który w P20 i P20 Pro służył za dom dla skanera linii papilarnych, zostanie najwyraźniej zredukowany. Czytnika odcisków palców nie widać na pleckach urządzenia, więc należy domyślać się, że zostanie on zintegrowany z ekranem.

Przód niesie też ze sobą modyfikację wycięcia w ekranie, które teraz zostanie znacznie zmniejszone. W ten sposób wyświetlacz będzie mógł pochwalić się przekątną 6 cali.

Obracając model raz jeszcze, widzimy z tyłu trzy oczka aparatów: mają one charakteryzować się matrycami 40 Mpix, 20 Mpix (lub 24 Mpix, według pewnych źródeł) i 5 Mpix, z czego ten ostatni ma być teleobiektywem. Wychodziłoby więc na to, że Huawei P30, przynajmniej pod względem liczby kamer składających się na aparat główny, będzie podobny do ubiegłorocznego P20 Pro.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie można dostrzec na wykonanych przez Hemmerstoffera renderach, jest obecność gniazda słuchawkowego. Gdyby Huawei zdecydowało się na przywrócenie go w nadchodzących flagowcach, byłby to spory ukłon w kierunku użytkowników. I najpewniej też – powód do strojenia sobie żartów z konkurencji, która praktycznie porzuciła ten standard wyjścia audio.

Huawei P30 powinien zostać zaprezentowany razem z modelem P30 Pro i P30 Lite pod koniec marca lub na początku kwietnia. Jeszcze dużo czasu minie, zanim ostatecznie potwierdzimy informację o wielkim powrocie gniazda audio jack w smartfonach Huawei. Trzymamy za to kciuki.

 

źródło: 91mobiles przez PhoneArena