Huawei Mate 9 ma mieć obiektywy Leica i optyczną stabilizację obrazu | Tabletowo.pl

Huawei Mate 9 ma mieć obiektywy Leica i optyczną stabilizację obrazu

Dołącz do dyskusji 0

To, że Mate 9 będzie miał podwójny aparat, nie jest żadną niespodzianką. Nie tylko – po prostu – się tego spodziewaliśmy, ale ostatnio potwierdziło to nawet kilka przecieków. Teraz dowiadujemy się na ten temat nieco więcej – m.in. że ponownie Huawei połączył siły z Leica.

Jak wiadomo, owocem współpracy obydwu firm jest podwójny aparat w Huawei P9 i Huawei P9 Plus. Chińczycy dali nam jednak w przeszłości do zrozumienia, że to nie ostatni wspólny projekt i możemy spodziewać się kolejnych. I wygląda na to, że będzie nim właśnie Mate 9.

Tak, jak i w Huawei P9 i Huawei P9 Plus, jeden obiektyw rejestrować ma obraz w pełnym zakresie kolorów, natomiast drugi w trybie monochromatycznym (czyli w czerni i bieli). Jednak Mate 9, w przeciwieństwie do swoich braci z serii P9, ma zostać dodatkowo wyposażony w OIS (optyczną stabilizację obrazu). Nie zabraknie też autofokusa i analogowego zoomu. Co ciekawe, podobne rozwiązania mają się znaleźć również w iPhone’ie 7 Plus (oprócz sensorów, rejestrujących różne spektrum barw).

Huawei Mate 9 Weibo dual camera setup

Na premierę Mate 9 musimy jeszcze trochę poczekać. Powinniśmy się jej spodziewać najwcześniej w październiku lub nawet listopadzie, czyli rok po debiucie Mate 8. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to oprócz podwójnego aparatu głównego 12 Mpix od Leica, mówi się o 5,9-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowym procesorze Kirin 960, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej i kamerce 8 Mpix na przodzie. Możliwe, że całość będzie też już pracowała pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z EMUI 5.0.

Źródło: GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona