Ważne

Huawei Mate 9 pokazuje się z każdej strony na filmie

Zgodnie z zapowiedziami Huawei, nie zobaczyliśmy dziś kontynuatora serii Mate. Przyjdzie nam na niego jeszcze chwile poczekać. W sieci pojawiły się już przecieki na temat prawdopodobnego wyglądu Mate 9. Teraz mamy do czynienia z kolejnym. Jest nim film, zdradzający więcej szczegółów, dotyczących wyglądu i specyfikacji tego modelu.

Wideo zostało udostępnione na platformie YouTube, a jego autorem jest Techconfigurations. Jak widać, nowy Mate na przednim panelu ma mieć 5,9-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920×1080 pikseli z Gorillą Glass 4. generacji i funkcją rozpoznawania siły nacisku oraz 8 Mpix aparat. Na tylnym panelu znajdziemy natomiast podwójny 12 Mpix aparat z optyczną stabilizacją obrazu, a pod nim czytnik linii papilarnych. Dolna krawędź skrywa gniazdo USB-C oraz dwie kratki głośników. W urządzeniu nie widać 3,5 mm gniazda słuchawkowego.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to pod maską najprawdopodobniej znajdziemy ośmiordzeniowego Kirina 960, wspartego przez 4GB/6GB RAM i 64GB/128GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie na wideo pojawia się w czterech różnych kombinacjach kolorystycznych. Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow z nową nakładką EMUI.

Premierę nowego Huawei Mate 9 prawdopodobnie będzie dane nam ujrzeć dopiero w październiku.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Sebastian Bogatko

  Gorilla glass 4* :)

 • miku666

  nawet Chinole nie użyli GORILLA GLASS 5 i fajnie nie ma złącza słuchawkowego pewnie słuchawki będą podłączane po przez USB C i na dodatek ślicznie wygląda ciekawe czy faktycznie taki będzie

 • MobileTech user

  Omg… ale brzydal… Pierwszy Huawei na którego nie mogę patrzeć….

 • Arkadiusz Arkuszewski

  Zmniejszyli z 6 cali na 5,9.
  Niezły

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona