Huawei logo
fot. Tabletowo.pl

Tak będzie wyglądać Huawei Mate 30 Pro! Jak Wam się podoba?

Design Mate 20 i Mate 20 Pro jest wyjątkowy – przez tę „kuchenkę” na panelu tylnym nie sposób było pomylić tych smartfonów z żadnymi innymi na rynku (a przynajmniej zanim inni nie zaczęli tego kopiować). W Mate 30 i Mate 30 Pro Huawei postawi na nieco inne rozwiązanie w przypadku aparatu głównego – teraz już mamy pewność, jak będzie wyglądać moduł w nadchodzących flagowcach marki.

Reklama

Podczas gdy inni producenci najczęściej podchodzą dość konserwatywnie do designu swoich smartfonów z najwyższej półki, Huawei nie boi się eksperymentować. Dzięki tej swego rodzaju odwadze i nieszablonowemu myśleniu, marka cały czas zaskakuje i – przynajmniej mnie – bardzo się to podoba. Wszakże mało kto lubi nudę, prawda?

Reklama

Tak będą wyglądać smartfony z serii Mate 30

Od kilku dni w sieci krążyła grafika, która rzekomo została przygotowana przez samego producenta z myślą o Mate 30 i Mate 30 Pro. Początkowo podchodziłem do niej jednak dość sceptycznie, bowiem – znając specyfikę naszej branży – brałem pod uwagę możliwość, iż ktoś ją spreparował i wypuścił w eter, aby media technologiczne miały o czym pisać.

Dziś dostaliśmy jednak potwierdzenie z bardzo wiarygodnego źródła (w tej roli świetnie poinformowany w planach wydawniczych wielu marek @UniverseIce), że wspomniana (i widoczna poniżej) grafika rzeczywiście została przygotowana przez samego producenta. Możemy więc już stwierdzić, że wiemy, jak będą wyglądały smartfony z serii Mate 30.

smartfony z serii Huawei Mate 30 (fot. via @UniverseIce)

Opierając się na dotychczasowych przeciekach, pozwolę sobie stwierdzić, że na załączonej powyżej grafice z pewnością widzimy przód Huawei Mate 30 Pro, bowiem model ten ma zostać wyposażony w „wodospadowy” wyświetlacz, tj. panel mocno zachodzący na boczne krawędzie, jeszcze bardziej niż ma to miejsce w Huawei Mate 20 Pro. Nie ukrywam, że jestem niezmiernie ciekawy tego rozwiązania i nie mogę się doczekać, aż wezmę to urządzenie w swoje ręce.

Tył smartfonów z serii Mate 30 będzie natomiast wyglądał bardzo podobnie, aczkolwiek producent najprawdopodobniej – tak samo, jak w serii Mate 20 – zastosuje różne aparaty w poszczególnych modelach. Mówi się, że w kwartecie znajdą się m.in. dwa sensory o rozdzielczości 40 Mpix każdy (jeden 1,7″, drugi 1,55″).

Według niepotwierdzonych informacji, Huawei zaprezentuje Mate 30 i Mate 30 Pro 19 września 2019 roku. Smartfony najpewniej zostaną wyposażone w najnowszy procesor HiSilicon Kirin 990, którego oficjalną premierę zaplanowano na 6 września br.

Aktualizacja (28.08.2019, godz. 20:25)

Niedobrze: Mate 30 i Mate 30 Pro z Androidem, ale możliwe, że bez aplikacji Google

Źródło: @UniverseIce