Huawei zaprasza na konferencję w Barcelonie
Zapowiedź premiery składanego smartfona (fot. Huawei)

Huawei zaprasza na konferencję w Barcelonie. Spodziewajcie się premiery składanego smartfona

Według całej branży technologicznej, 2019 rok ma być rokiem składanych smartfonów. Najpierw Samsung podczas konferencji „Samsung Developer Conference 2018” zaprezentował światu prototyp tego typu urządzenia. Następnie jeden z dyrektorów marki Xiaomi udostępnił film przedstawiający elastyczny smartfon chińskiej firmy w pełnej krasie. Teraz Huawei odsłania nam rąbka swojej tajemnicy i zaprasza na konferencję w Barcelonie!

Targi MWC 2019 – to tu zostanie zaprezentowany składany smartfon Huawei

Kilka miesięcy temu Huawei potwierdził swoje plany związane z budową składanego smartfona. Dzisiejszego przedpołudnia, na oficjalnym koncie na Twitterze, marka opublikowała bardzo sugestywną grafikę, informującą o konferencji na targach MWC 2019 w Barcelonie, którą zaplanowano na 24 lutego na godzinę 14:00 czasu polskiego.

Na tle tejże grafiki dostrzec można zgięty wpół smartfon. Porównując go do zaprezentowanego wcześniej urządzenia Samsunga, które składa się do wewnątrz widzimy, iż sprzęt chińskiej firmy składać się będzie w zupełnie innym kierunku, do zewnątrz. Dzięki temu po złożeniu sprzętu otrzymamy większą przestrzeń użytkową.

Rendery składanego smartfona Huawei

Niemiecki serwis technologiczny LetsGoDigital, na podstawie zebranych informacji i plotek z sieci, stworzył trójwymiarowy model graficzny składanego smartfona Huawei, który zadebiutuje oficjalnie w Barcelonie. Grafiki pokazują produkt bardzo podobny do tego, który w dniu dzisiejszym został zapowiedziany przez samego producenta.

Huawei zaprasza na konferencję w Barcelonie
Źródło: LetsGoDigital

Jak Huawei nazwie składany smartfon?

Pod koniec zeszłego roku Huawei zastrzegł kilka znaków towarowych dla nowych modeli smartfonów: Mate Flex, Mate Flexi, Mate Fold oraz Mate F. Możemy więc spodziewać się, iż jedna z tych nazw zostanie użyta w przypadku składanego smartfona marki.

A jaka jest Wasza opinia na temat składanych smartfonów?

Polecamy również:

Według Huawei, jeśli Polska zrezygnuje z rozwiązań firmy w zakresie rozbudowy sieci 5G, technologicznie zostanie z tyłu

Źródło: The Verge , LetsGoDigital