Huawei EMUI 11 logo
EMUI 11 (źródło: Huawei)

Sprawdź, kiedy Twój smartfon Huawei dostanie aktualizację do EMUI 11!

Huawei zaanonsował EMUI 11 niemal trzy miesiące temu i użytkownicy smartfonów oraz tabletów tej marki na całym świecie z niecierpliwością czekają na aktualizację. Producent udostępnił harmonogram, w którym podaje, kiedy jego klienci mogą się jej spodziewać.

Co nowego w EMUI 11?

Autorski interfejs Huawei już od kilku generacji oferuje multum funkcji i jest dojrzały, dlatego trudno powiedzieć, aby EMUI 11 wprowadzało rewolucyjne zmiany. W większości jest to udoskonalenie tego, co użytkownicy doskonale już znają, aby rozszerzyć funkcjonalność i możliwości urządzeń.

Wśród najważniejszych nowości w EMUI 11 Huawei wymienia m.in. więcej opcji personalizacji Always On Display (AOD), dłuższe i bardziej realistyczne animacje interfejsu oraz możliwość zmieniania rozmiaru aplikacji otwartej w pływającym okienku, a także uruchomienia nawet trzech programów ze smartfona na laptopie podczas korzystania z funkcji Multi-screen Collaboration.

Huawei EMUI 11 Multi-screen Collaboration
Multi-screen Collaboration (źródło: Huawei)

EMUI 11 ma również sprawić, że nawet po 36 miesiącach smartfon będzie działać niemal tak samo, jak po wyjęciu z pudełka – wydajność ma zmniejszyć się o co najwyżej praktycznie niezauważalne 2,5%. Jednocześnie w tym wydaniu jeszcze bardziej zadbano o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników – na przykład podczas udostępniania zdjęcia można usunąć wrażliwe informacje oraz dać aplikacji jednorazowy dostęp do mikrofonu i aparatu.

Harmonogram aktualizacji do EMUI 11 dla smartfonów i tabletów marki Huawei

Mimo że aktualizacja do EMUI 11 raczej u nikogo nie wywoła opadu szczęki, z pewnością przyczyni się do polepszenia doświadczenia użytkowania (ang. user experience). Dobra wiadomość jest taka, że już wkrótce trafi ona na smartfony użytkowników na całym świecie, w tym także w Europie.

Huawei udostępnił harmonogram aktualizacji do EMUI 11 dla smartfonów z tzw. rynku otwartego (tj. kupionych w sklepach, nie z dystrybucji operatorskiej), sprzedanych w Europie Zachodniej i Północno-Wschodniej. Co prawda Europy Środkowej, w której znajduje się również Polska, producent nie uwzględnił w swoim wykazie, lecz można się spodziewać, że klienci w Polsce dostaną nową wersję interfejsu w podobnym terminie.

Już w grudniu 2020 roku aktualizację do EMUI 11 otrzymają Huawei P40, P40 Pro i P40 Pro+ oraz Huawei Mate 30 Pro. W styczniu 2021 roku trafi ona na pokład składanego Huawei Mate Xs, a później, w pierwszym kwartale przyszłego roku również do posiadaczy modeli z serii Huawei P30, Huawei Mate 20 oraz Huawei Nova 5T. W podobnym okresie nowa wersja interfejsu zostanie udostępniona też tabletom Huawei MatePad Pro i MediaPad M6 (10,8″).

Te artykuły mogą Cię zainteresować: