HTC (podobno) podpisało trzyletni kontrakt z Google na produkcję Nexusów | Tabletowo.pl

HTC (podobno) podpisało trzyletni kontrakt z Google na produkcję Nexusów

Dołącz do dyskusji 0

Temat tego, kto zajmie się produkcją Nexusa w danym roku zawsze wzbudza dużo emocji – wystarczy przypomnieć sobie sytuację z Huawei. Jakiś czas temu zagadnienie to wróciło na tapetę (nie da się bowiem ukryć, że do premiery kolejnej generacji pozostało pół roku) i wiele wskazuje na to, że Google ponownie połączy siły z HTC.

Plotki na ten temat pojawiały się w przeszłości już kilkukrotnie. Dowiedzieliśmy się wówczas, że Tajwańczycy będą odpowiedzialni za produkcję nie jednego, a dwóch najnowszych Nexusów, noszących oznaczenia kodowe T50 oraz T55 (co wskazywałoby, że zostaną wyposażone w wyświetlacze – odpowiednio – 5- i 5,5-calowe).

Jednocześnie zaprzecza to dużo wcześniejszym plotkom, jakoby Google nadal chciało współpracować z Huawei i to na dodatek nie tylko nad smartfonem, ale również nad 7-calowym tabletem. Zdaje się to jednak (na obecną chwilę) już mało prawdopodobne. Więcej pewności mamy natomiast, że LG nie zajmie się produkcją tegorocznego Nexusa – Koreańczycy chcą bowiem skupić się na rozwoju własnego portfolio, co pozwoli im zwiększyć udziału w rynku i przybliżyć się do konkurencji.

Wracając do HTC – serwis źródłowy twierdzi, że podpisało ono z Google trzyletni kontrakt na tworzenie Nexusów. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że wszystkie urządzenia z tej serii, wyprodukowane w ciągu kolejnych trzech lat, wyjdą spod skrzydeł Tajwańczyków, czy może stworzą oni tylko część z nich. W każdym razie brzmi to interesująco i ciekawe czy jeszcze ktoś inny pojawi się na horyzoncie.

Źródło: MyDrivers przez Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona