Ważne

LG jest gotowe na prawdziwą walkę o klienta z Samsungiem

Szykuje się interesujący pokaz sił

LG zawsze było tym “mniejszym” i “mniej znaczącym” producentem w porównaniu z rodzimym rywalem, czyli Samsungiem. Najwyraźniej jednak przyszedł w końcu czas, aby przestać chować głowę w piasek i na poważnie powalczyć z konkurentem o klienta.

Świadczą o tym krótkie, ale dosadne słowa wypowiedziane przez osobę blisko związaną z LG, iż jest ono w pełni gotowe stanąć w szranki z Samsungiem:

LG Electronics is ready to take on Samsung.

Co więcej, zostały one wypowiedziane w kontekście barcelońskich targów MWC 2016, podczas których LG planuje prezentację swojego głównego smartfona (z ang. major smaphone). Chodzić tu musi więc o nic innego, jak o flagowego G5. A co jeszcze ciekawsze, może się to stać 21 lutego (bowiem na ten dzień, na godzinę 14:00 LG zapowiedziało swoją konferencję), a więc dokładnie w tym samym dniu, w którym Samsung pokaże Galaxy S7 (choć w przypadku tego drugiego mówi się też o 20 lutego).

A day ahead of the official opening of the MWC, LG plans to unveil a new flagship mobile via a press event.

Dla przypomnienia, LG zaprezentowało światu zeszłorocznego flagowca, G4, pod koniec kwietnia 2015 roku, czyli blisko dwa miesiące po debiucie Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Był to świadomy krok z uwagi na obawę, że jego premiera może nie spotkać się z wystarczająco dużym zainteresowaniem, z powodu prezentacji high-endów przez Samsunga (i w sumie ich obawy były słuszne, gdyż jego flagowce zgarnęły dla siebie całą uwagę technologicznego świata).

W tym roku jednak LG postanowiło – jak już wspomniałem – nie chować głowy w piasek, tylko odważnie stanąć do walki z konkurentem. Decyzja, choć wielce ryzykowna, jest również godna podziwu. Szykuje się więc ciekawy pokaz sił – ciekawe tylko kto wyjdzie z niego zwycięsko, a kto będzie musiał podkulić ogon i pogodzić się z porażką.

Źródło: The Korea Times

Komentarze

 • Mlody

  Specyfikacja pewnie bedzie zadnym zaskoczeniem dla topowych telefonow. QHD lub UHD, Snap 820, 4GB ram, skanery lini papilarnych itp. Wystarczy tak prosta rzecz zrobic by wszystkich zamiesc pod dywan… Proste a zarazem trudne xD Obnizyc cene!

  • sprite1080

   Dzis najbardziej w cenie wlasnie jest bateria ;)

   Inna sprawa ze jak S7 dostanie pokrowiec z rysikiem i finkcjonalność serii Note to imo pozamiatają ;)

   • raul

    Zabiją serię Note żeby zyskać… co? Tak mają 3 flagowce (liczę osobno Edge) które się choć trochę różnią.

    • sprite1080

     Samsung zaczal zabijanie Nota od ograniczania jego dostepnosci. Nie zdziwie sie jezeli teraz celem bedzie przerobienie Nota na S7 plus i zostawienie docelowo dajmy na to mniejszych S7 i S7 edge okolo 5.1 cala oraz S7 plus (dawny note) oraz S7 edge plus okolo 5.7 cala

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona