Ważne

Nexus 7 (2016) podobno powstanie, a za jego produkcję ma odpowiadać Huawei

O ile w przypadku smartfonów Nexus, Google współpracuje z różnymi producentami, tak wypuszczając 7-calowe tablety dotychczas skupiał się wyłącznie na Asusie (Nexus 10 wyszedł spod skrzydeł Samsunga, a Nexus 9 – HTC). Wiele wskazuje na to, że – jeśli kolejny tablet powstanie – za jego produkcję będzie odpowiadał Huawei. I wcale mnie to nie dziwi.

Gdy zaczęły się pojawiać pierwsze plotki na temat tego, że Huawei wyprodukuje dla Google smartfony Nexus 6P, niewiele osób traktowało je poważnie. W ostateczności wiemy, że spekulacje znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, a sam Huawei stał się jedną z trzech najbardziej liczących się firm smartfonowych na świecie. I zdecydowanie nie zamierza przestawać walczyć o klientów, a tym samym – o kolejne, większe kawałki smartfonowego tortu.

A skoro współpraca Google i Huawei “wypaliła” w przypadku smartfonów, nie inaczej może być z tabletem Nexus. Jak wszyscy doskonale wiemy, w tym roku internetowy gigant wypuścił dwa smartfony z serii Nexus, ale też w pełni swój tablet – Pixel C (10,2″).

Mamy zatem nowy duży tablet Google, a małego, jak nie było widać, tak wciąż nie ma. Nexus 7 pierwszej generacji zadebiutował w 2012 roku. Nexus 7 2013, jak łatwo wywnioskować z nazwy, ujrzał światło dzienne w 2013 roku (pod koniec, dla ścisłości). Od tego czasu nie poznaliśmy żadnego nowego 7-calowego tabletu Google. Z najnowszych informacji wynika, że może się to zmienić w 2016 roku.

Z postu zamieszonego w portalu Weibo możemy wywnioskować, że prace nad tabletem Nexus 7 2016 właśnie się rozpoczęły. Google podobno jeszcze nie ujawniło, z którą firmą zwiąże się przy okazji tego projektu, ale wszystko wskazuje właśnie na Huawei.

Oczywiście nie wiadomo na ile informacje te są prawdziwe, więc należy je traktować z przymrużeniem oka i odpowiednio dużym dystansem. Ale… nie ukrywam, że chętnie zobaczyłabym kolejny owoc współpracy Google i Huawei.

źródło: androidheadlines, phoneradar, weibo

Komentarze

 • dareczq

  ja bym raczej stawiał na 8″, czasy 7″ już raczej przemijąją na rzecz smartfonów 5,5+

  • Radier

   ja bym jeszcze dodał format 4:3 dla ideału.

  • Tak, zwłaszcza, gdy Nexus 6P ma 5,7″. Też mi się wydaje, że pójdą/powinni pójść w 8″

   • aaaa

    mistrz riposty xD

 • Mlody

  Wedlug mnie jak tradycja nakazuje produkcja owego taba powinnien sie zajac Asus. N7 2012 byl naprawde dobrym sprzetem, w sumie to dalej jest dla mniexD

 • Nexus 7 2013 pod koniec 2013? A nie w wakacje?

  • Do Polski trafił pod koniec 2013, dokładniej chyba przełom Q3/Q4.

 • Marakesz

  Może lepszy byłby 8 cali? Ale 7 też dobre i kupie pewnie :D

 • Cięzko będzie im ulepszyć N7 2013 – ten tablet nawet teraz, po ponad dwóch latach, nie przynosi wstydu. Cal większy ekran i więcej RAMu to podstawy, a poza tym? Owszem, można dodać najnowszą TEGRE ale czym wtedy będzie się wyróżniał od tabletu nVidii?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona