Ważne

Nexus 7 (2016) podobno powstanie, a za jego produkcję ma odpowiadać Huawei

O ile w przypadku smartfonów Nexus, Google współpracuje z różnymi producentami, tak wypuszczając 7-calowe tablety dotychczas skupiał się wyłącznie na Asusie (Nexus 10 wyszedł spod skrzydeł Samsunga, a Nexus 9 – HTC). Wiele wskazuje na to, że – jeśli kolejny tablet powstanie – za jego produkcję będzie odpowiadał Huawei. I wcale mnie to nie dziwi.

Gdy zaczęły się pojawiać pierwsze plotki na temat tego, że Huawei wyprodukuje dla Google smartfony Nexus 6P, niewiele osób traktowało je poważnie. W ostateczności wiemy, że spekulacje znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, a sam Huawei stał się jedną z trzech najbardziej liczących się firm smartfonowych na świecie. I zdecydowanie nie zamierza przestawać walczyć o klientów, a tym samym – o kolejne, większe kawałki smartfonowego tortu.

A skoro współpraca Google i Huawei „wypaliła” w przypadku smartfonów, nie inaczej może być z tabletem Nexus. Jak wszyscy doskonale wiemy, w tym roku internetowy gigant wypuścił dwa smartfony z serii Nexus, ale też w pełni swój tablet – Pixel C (10,2″).

Mamy zatem nowy duży tablet Google, a małego, jak nie było widać, tak wciąż nie ma. Nexus 7 pierwszej generacji zadebiutował w 2012 roku. Nexus 7 2013, jak łatwo wywnioskować z nazwy, ujrzał światło dzienne w 2013 roku (pod koniec, dla ścisłości). Od tego czasu nie poznaliśmy żadnego nowego 7-calowego tabletu Google. Z najnowszych informacji wynika, że może się to zmienić w 2016 roku.

Z postu zamieszonego w portalu Weibo możemy wywnioskować, że prace nad tabletem Nexus 7 2016 właśnie się rozpoczęły. Google podobno jeszcze nie ujawniło, z którą firmą zwiąże się przy okazji tego projektu, ale wszystko wskazuje właśnie na Huawei.

Oczywiście nie wiadomo na ile informacje te są prawdziwe, więc należy je traktować z przymrużeniem oka i odpowiednio dużym dystansem. Ale… nie ukrywam, że chętnie zobaczyłabym kolejny owoc współpracy Google i Huawei.

źródło: androidheadlines, phoneradar, weibo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona