smartfon HTC Wildfire R70 smartphone
HTC Wildfire R70 (źródło: HTC)

Desire 20 Pro będzie ratował dobre imię HTC lub to, co z niego zostało

Na nowy telefon HTC czekamy gdzieś tak od lutego. To wtedy ujrzeliśmy ostatniego smartfonowego przedstawiciela tej marki. Pojawiły się kolejne mgliste informacje na temat modelu Desire 20 Pro.

Reklama

HTC Desire 20 Pro będzie średniopółkowcem

Smartfon HTC, któremu najbliżej do premiery, będzie starał się zwrócić na siebie uwagę za pomocą całkiem zjadliwej konfiguracji. Co prawda sercem urządzenia nie będzie nic, co wzbudzałoby większe emocje, ale już spodziewana ilość pamięci RAM daje pewne nadzieje na płynną pracę smartfona.

Reklama

Zgodnie z tym, co można znaleźć w konsoli sklepu Google Play, nowy Desire 20 Pro dostanie procesor Snapdragon 665, który pojawił się w ofercie Qualcomma ponad rok temu. Rdzenie taktujące z maksymalną częstotliwością 2 GHz zdradzają średniopółkowy charakter tego mobilnego sprzętu, ale już 6 GB pamięci RAM daje nadzieję na płynną obsługę poleceń i przełączanie się między aplikacjami – oczywiście o ile nakładka systemowa nie będzie notorycznie ubijać procesów działających w tle.

Wyświetlacz nowego smartfona ma pracować w rozdzielczości 2340×1080 pikseli przy zagęszczeniu 400 PPI. Może to sugerować przekątną ekranu o wielkości zbliżonej do 6,5″.

Dotychczasowe szkice projektowe HTC Desire 20 Pro ujawniają też dwa szczegóły: otwór w górnej części ekranu na przednią kamerę oraz czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy, co może sugerować, że będziemy mieć do czynienia z panelem LCD, a nie AMOLED.

Zgodnie z danymi od MySmartPrice, produkt będzie mieć już na start zainstalowany system Android 10.

Czyżby i flagowiec?

HTC przekazało, że pracuje nad konstrukcją smartfona z modemem 5G. Snapdragon 665 nie ma takiego modułu wbudowanego w SoC, więc można spodziewać się, że wkrótce zobaczymy drugi telefon z Tajwanu. Biorąc jednak pod uwagę, jak marne tempo ma ostatnio dział mobilny HTC, nie wiem, czy jest sens nastawiać się na premierę flagowca tego producenta w tym roku. Albo w jakimkolwiek innym.

Skreśliliśmy HTC – a oni gdzieś tam składają flagowy smartfon z 5G

źródło: MySmartPrice przez GSMarena

  1. HTC, SONY – wspominam z nostalgią – HTC miałem jeszcze za czasów Windows Mobile 5 i 6 – na Androidzie mieli genialną nakładkę.
    Do tego kształt, wykonanie – zarówno Sony jak i HTA się WYRÓZNIAŁY – mogły Ci się nie podobać – ale – od razu wiadomo było, że to HTC czy Sony. I zawsze miały jakiś „bajer” który powodował, że warto było je kupić.
    A dziś? Cóż mamy KOPIĘ, totalny atak klonów a właściwie klaunów :) – na telefonach Sony czy HTC (jeśli już na jakieś trafimy :) ) – można nakleić dowolne logo i nikt się nie zorientuje.
    Może HTC niech wróci do korzeni przypomni sobie czasy Touch HD, Magic’a czy wielu innych modeli WYRÓZNIAJĄCYCH się z tłumu.

  2. NIe ma co się oszukiwać. Wszystkie telefony HTC w ostatnich 3 latach miały cenę zawyżoną o 40 – 50 %. Patrząc na specyfikację można śmiało założyć że cena będzie odpowiadała 1499 PLN co zabije jakiekolwiek szanse na sprzedaż. Jeśli tak nie będzie to bardzo się zdziwie. NO i szansa że tel. trafi do polski też chyba niewielka.

  3. HTC HD2 marzenie każdego w swoim czasie.. Szkoda firmy bo osobiście miałem u11 i u 12+ i były to naprawdę znakomite telefony z podkreślę to BARDZO DOBRYMI APARATAMI FOTO.. Potem opchnęli Google sporą działkę ze swojego tortu i wyszły Pixele które też są świetne.. Sony Xperia 1 II telefon bardzo ciekawy ale czy wart 5 tyś zł ? Sony walczy a HTC chyba już straciło nadzieję ..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama