Honor logo

To może być pierwszy smartfon marki Honor po rozwodzie z Huawei

Marka Honor była bardzo mocno powiązana z Huawei. Po przejęciu przez konsorcjum Shenzen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. zacznie całkowicie nowy rozdział w swojej działalności i ten smartfon może być pierwszym, który zostanie wydany po rozwodzie z Huawei.

Reklama

Mimo że Honor mógł się pochwalić dużą autonomią i swobodą działania, to wiele jego produktów, szczególnie smartfonów, przypominało urządzenia Huawei. Daleko nie trzeba szukać – wystarczy porównać Huawei P Smart 2021 i Honor X10 Lite, aby dojść do wniosku, że pod względem specyfikacji są bliźniaczo do siebie podobne, a i designem niewiele się różnią.

To może być pierwszy smartfon marki Honor po rozwodzie z Huawei

Po oddzieleniu się od Huawei, Honor będzie musiał sam zadbać o wszystko, bo marka-matka mu w niczym nie pomoże. Mówi się, że może mu zająć trochę czasu, aby utworzyć wszystkie niezbędne połączenia w łańcuchu dostaw, ale nie oznacza to, że w międzyczasie nie zamierza wprowadzać niczego nowego na rynek.

Reklama

Niewykluczone, że pierwszym smartfonem pod rozwodzie z Huawei będzie model o oznaczeniach HJC-AN00 i HJC-TN00, który dostrzeżono w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA. Uwagę zwraca przede wszystkim jego design, który nie przypomina żadnego telefonu Huawei.

Szczególnie w oczy rzuca się moduł aparatu – przywołuje on skojarzenia ze smartfonami z serii Redmi Note 9. Nawet górny i dolny rząd aparatów jest podobnie „odseparowany” od siebie.

Co jednak ciekawe, smartfon zgłosił do TENAA Huawei, a do tego mówi się, że będzie to zaprezentowany niedawno Huawei Nova 8 SE w innej obudowie (i rzeczywiście można znaleźć podobieństwa do tego modelu, również w specyfikacji). Wygląda więc na to, że mimo przejścia w inne ręce, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas widać będzie „korzenie” marki Honor.

To w ogóle bardzo ciekawe, ponieważ oddanie jej w inne ręce i pozbycie się jakichkolwiek praw do niej miało ją uratować przed skutkami, wywołanymi przez nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje. Nie wiadomo jednak, czy amerykańscy urzędnicy tak po prostu pozwolą Honorowi handlować z firmami z USA. Sytuacja jest bowiem skomplikowana i dopiero najbliższa przyszłość pokaże, czy marka ta rzeczywiście dostanie nieograniczony dostęp do amerykańskich technologii, a to o to się tutaj właśnie rozchodzi.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować:

    1. To nie będzie miało dużego znaczenia jeżeli optymalizacji nie będzie. Nokie od HMD są na czystym Androidzie, a działają bardzo słabo.

        1. Moja ciotka wzieła w T-Mobile Nokie 6.2. Już sama specyfikacja sugeruje nam, że telefon jest przestarzał jak na końcówkę 2019 roku kiedy wyszedł na rynek. Baterię ciotka określiła niecenzuralnym słowem zaczynającym się na „ch”. Android nadal w wersji 9. Trudno mówić o optymalizacji kiedy po naciśnięcu na ikonę aplikacji trzeba odczekać 2 sekundy aż zatrybi, a przesównie listy ustawień odbywa się w zwolnionym tempie. Telefon w ogóle nie jest zaśmiecony bo ciotka doinstalowała tylko aplikacje telekomu, banku, Allrgro, InPost i WhatsApp. Ogólnie tragedia, za 1300zł jest do kupienia mnóstwo fajnych telefonów, a nie jakiś badziew żerujący na sentymentach ludzi. Dobrze, że telefony od HMD są słabo dostępne na rynku bo mniej osób da się nabrać na napis Nokia na obudowie. Najlepiej jakby to w ogóle znikneło z rynku jak tak ma to wyglądać.

  1. Zasłona dymna. To dalej będą produkty pseudoproducenta tylko właściciel będzie zakamuflowany. Mocno trzymam kciuki by też nie miały dostępu do tech z USA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama