Honor logo

To może być pierwszy smartfon marki Honor po rozwodzie z Huawei

Marka Honor była bardzo mocno powiązana z Huawei. Po przejęciu przez konsorcjum Shenzen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. zacznie całkowicie nowy rozdział w swojej działalności i ten smartfon może być pierwszym, który zostanie wydany po rozwodzie z Huawei.

Mimo że Honor mógł się pochwalić dużą autonomią i swobodą działania, to wiele jego produktów, szczególnie smartfonów, przypominało urządzenia Huawei. Daleko nie trzeba szukać – wystarczy porównać Huawei P Smart 2021 i Honor X10 Lite, aby dojść do wniosku, że pod względem specyfikacji są bliźniaczo do siebie podobne, a i designem niewiele się różnią.

To może być pierwszy smartfon marki Honor po rozwodzie z Huawei

Po oddzieleniu się od Huawei, Honor będzie musiał sam zadbać o wszystko, bo marka-matka mu w niczym nie pomoże. Mówi się, że może mu zająć trochę czasu, aby utworzyć wszystkie niezbędne połączenia w łańcuchu dostaw, ale nie oznacza to, że w międzyczasie nie zamierza wprowadzać niczego nowego na rynek.

Niewykluczone, że pierwszym smartfonem pod rozwodzie z Huawei będzie model o oznaczeniach HJC-AN00 i HJC-TN00, który dostrzeżono w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA. Uwagę zwraca przede wszystkim jego design, który nie przypomina żadnego telefonu Huawei.

Szczególnie w oczy rzuca się moduł aparatu – przywołuje on skojarzenia ze smartfonami z serii Redmi Note 9. Nawet górny i dolny rząd aparatów jest podobnie „odseparowany” od siebie.

Co jednak ciekawe, smartfon zgłosił do TENAA Huawei, a do tego mówi się, że będzie to zaprezentowany niedawno Huawei Nova 8 SE w innej obudowie (i rzeczywiście można znaleźć podobieństwa do tego modelu, również w specyfikacji). Wygląda więc na to, że mimo przejścia w inne ręce, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas widać będzie „korzenie” marki Honor.

To w ogóle bardzo ciekawe, ponieważ oddanie jej w inne ręce i pozbycie się jakichkolwiek praw do niej miało ją uratować przed skutkami, wywołanymi przez nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje. Nie wiadomo jednak, czy amerykańscy urzędnicy tak po prostu pozwolą Honorowi handlować z firmami z USA. Sytuacja jest bowiem skomplikowana i dopiero najbliższa przyszłość pokaże, czy marka ta rzeczywiście dostanie nieograniczony dostęp do amerykańskich technologii, a to o to się tutaj właśnie rozchodzi.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: