Honor 8X (fot. Honor)

Da się? Da się! Android 10 dla Honora 8X już w Polsce

Lista urządzeń, na które trafia Android 10, systematycznie się wydłuża, co z pewnością jest dużym powodem do radości wszystkich sympatyków systemu z zielonym robotem w logo. Tym razem najnowsza wersja systemu Google wraz z odświeżoną nakładką producenta zagościła na smartfonie Honor 8X.

Obietnica spełniona

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami producentów, większość telefonów z Androidem, jakie trafia do sprzedaży, otrzymuje dwie duże aktualizacje systemu plus poprawki bezpieczeństwa. Honor 8X, któremu poświęcamy niniejszą publikację, zadebiutował z Androidem 8.0 na pokładzie, po czym otrzymał aktualizację do wersji 9.0 Pie.

Obecnie pierwsi użytkownicy z Polski otrzymują kolejną, dziesiątą wersję systemu, co oznacza, że obietnicę zapewnienia wsparcia posprzedażowego, przynajmniej w zakresie aktualizacji, należy uznać za spełnioną.

O tym, że nakładka EMUI 10 dostępna jest dla posiadaczy Honora 8X dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika Kamila, który podzielił się z nami również zrzutami ekranu z zaktualizowanego urządzenia:

Zrzuty ekranu dzięki uprzejmości czytelnika Kamila

Jak wymusić aktualizację?

Na obecną chwilę urządzenia większości użytkowników w Polsce nie widzą aktualizacji, można ją jednak wymusić korzystając z aplikacji Wsparcie, dostarczanej wraz z telefonem. W tym celu należy wejść do sklepu Huawei AppGallery i upewnić się, że mamy zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Wsparcie. 

Następnie już z poziomu aplikacji przechodzimy następującą ścieżkę: Szybkie usługi -> Więcej -> Inne -> Aktualizacja -> Sprawdź aktualizacje. Po wybraniu ostatniej opcji telefon powinien wyszukać najnowszą dostępną wersję systemu i automatycznie rozpocząć proces pobierania i instalacji aktualizacji.

EMUI 10 – czy warto?

Prawdą jest, że Android 10 w stosunku do poprzedniej wersji oferuje, przede wszystkim, zmiany niewidoczne na pierwszy rzut oka. Mamy jednak usprawnienia obsługi gestami oraz poprawiane działanie ciemnego motywu, co dla wielu użytkowników może okazać się przydatne. Jest również Android Auto.

Zmiany widać również w EMUI 1o – autorskiej nakładce na smartfony Huawei i Honor. Ta zyskała na estetyce, szybkości działania oraz bezpieczeństwie, co tym bardziej powinno zachęcać do przeprowadzenia aktualizacji.

Honor 8X, z uwagi  na bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do możliwości, od momentu debiutu uznawany był za interesującą propozycję. Czas pokazał, że warto było po niego sięgnąć.

Dziękujemy czytelnikowi Kamilowi za e-mail z informacją o aktualizacji i zrzuty ekranu.