HBO GO skraca okres próbny korzystania z usługi do tygodnia

Wraz z 21 października tego roku HBO GO skraca okresu próbny do tygodnia. Wcześniej mogliśmy korzystać usługi za darmo przez miesiąc.

Zmiana podyktowana jest najprawdopodobniej nadużywaniem systemu darmowego okresu próbnego. Jakiś czas temu największy konkurent HBO GO – Netflix – zupełnie z niego zrezygnował, niedługo po wykryciu ponad 50 tysięcy pirackich kont. Co ciekawe, skrócenie okresu próbnego nie eliminuje problemu ich generowania. Co najwyżej sprawi, że oszuści będą musieli zakładać nowe konta zdecydowanie częściej. Możliwe, że wyda im się to na tyle uciążliwe, że z procederu zrezygnują, a ci chcący dalej oglądać seriale na HBO GO zaczną legalnie za niego płacić.

Reklama

Kolejnym problemem jest to, że do dziś dużo osób uważa ofertę serialowo-filmową od HBO za ubogą i zakłada nowe konto tylko po to, aby w ciągu okresu próbnego obejrzeć wszystko na czym im zależy i zrezygnować z subskrypcji jeszcze przed pierwszą płatnością. Od 21 października będzie to zdecydowanie trudniejsze do wykonania.

„Czarnobyl”, jedna z najpopularniejszych produkcji na platformie HBO

Miesiąc temu informowaliśmy o możliwej podwyżce ceny za usługę z 19,90 zł do 24,90 zł. Dla przypomnienia – w październiku 2018 roku HBO zmniejszyło koszt abonamentu z 29,90 zł do 19,90 zł. Skrócenie okresu próbnego i podwyżka cen mogą świadczyć o coraz to lepszej kondycji HBO GO na rynku. Być może spowodowane jest to przez wycofanie się z niego jednego z głównych konkurentów tej platformy – Showmaxa, a być może klienci po prostu coraz bardziej zainteresowani są ofertą HBO.

 

Źródła: press.pl opracowanie własne