Netflix Polska

Netflix w Polsce blokuje możliwość korzystania z darmowego okresu próbnego

Tak serwis walczy z nieuczciwymi użytkownikami

Netflix to jeden najpopularniejszych na świecie serwisów z dostępem do filmów i seriali. Do tej pory polscy użytkownicy platformy mieli możliwość przetestowania usługi zupełnie bezpłatnie przez okres 30 dni. Nieuczciwe praktyki niektórych z nich doprowadziły prawdopodobnie do zmiany polityki firmy – dostęp do okresu próbnego został w naszym kraju zawieszony.

Choć cennik usługi w naszym kraju wygląda całkiem nieźle, to na portalach aukcyjnych w Polsce już od jakiegoś czasu pojawiają się oferty zakupu dostępu do platformy w cenie około 10 złotych. Jak to możliwe? Pole do tego typu działań dawał właśnie darmowy okres próbny – szybko znalazła się grupa nieuczciwych osób, dla których otwieranie bezpłatnych profili i sprzedaż dostępu do nich w niższych niż oficjalne cenach stała się formą łatwego zarobku.

Reklama

Choć korzystanie z usług takich sprzedawców wiązało się z comiesięczną zmianą hasła i e-maila, to – jak widać – nie zniechęciło to osób chcących zaoszczędzić miesięcznie kilka złotych na usłudze.

źródło: Netflix

Proceder sprzedaży kont rozrósł się prawdopodobnie do większych rozmiarów, skoro wymagał interwencji samej firmy – jej krok w kierunku zablokowania dalszego rozwoju nieuczciwych działań uderzy najbardziej w uczciwych użytkowników. Nie będą bowiem mieli oni okazji rozpoczęcia swojej przygody z Netflixem zupełnie za darmo – tak jak miało to miejsce do tej pory.

Netflix oferuje obecnie dostęp do setek filmów i seriali w cenie, która z pewnością nikogo z nas nie uderzy zbytnio po kieszeni. Serwis pozwala na wybór jednego z trzech planów taryfowych:

  • Podstawowego – oferującego jakość SD na jednym ekranie w cenie 34 zł miesięcznie
  • Standardowego – dającego dostęp do treści w jakości HD dla dwóch użytkowników w tym samym czasie, za który zapłacimy 43 złote miesięcznie
  • Premium – dzięki któremu obejrzymy seriale i filmy z najwyższych dostępnych jakościach – HD i UHD 4K na czterech urządzeniach równocześnie płacąc 52 złote miesięcznie

Mimo atrakcyjnych cen dostępu do usługi, w naszym kraju wciąż znajdują się osoby, które nie zamierzają przestać korzystać z nieuczciwych źródeł dostępu do treści cyfrowych.

Darmowy okres próbny był ze strony Netflixa ukłonem w stronę nowych klientów i sposobem na umożliwienie im zapoznania się z ofertą i sposobem funkcjonowanie serwisu. Sam miałem kiedyś okazję z niego skorzystać i do dziś jestem wiernym klientem platformy, która stale się rozwija i często trafia w moje gusta filmowe.

Być może serwis przywróci kiedyś możliwość darmowego wypróbowania usługi. Musiałby znaleźć najpierw inny sposób na ochronę dostępu do swoich filmów i seriali

Oprócz Polski dostępu do 30-dniowego okresu próbnego nie posiadają między innymi takie kraje jak: Hiszpania, Kanada, Meksyk, Szwecja, Wenezuela czy Włochy.

źródło: Netflix