HBO GO walczy z Netflixem ceną. Teraz subskrypcja kosztuje tylko 19,90 zł!

W gruncie rzeczy nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. HBO obniżyło cenę dostępu do swojego serwisu VoD o całe 10 zł. Podczas gdy wcześniej miesięczny koszt usługi wynosił 29,90 zł, tak teraz za dostęp do pokaźnej biblioteki filmów i seriali zapłacimy tylko 19,90 zł.

Reklama

W ten sposób HBO GO dołącza do Showmaxa, który również oferuje dostęp do serwisu w cenie poniżej 20 zł. W tym momencie Netflix nie wydaje się już być tak konkurencyjny, oferując plany, z których najtańszy – za 34 zł – nie pozwala nawet na oglądanie filmów i seriali w HD.

Podczas darmowego miesiąca próbnego, w HBO GO można oglądać wszystkie pozycje z biblioteki filmów i seriali, jak też mieć dostęp live do kanałów HBO, HBO 2 i HBO 3.

Reklama

Należy spodziewać się, że cena HBO GO spadnie również przynajmniej u niektórych operatorów. O ile w Plusie i Cyfrowym Polsacie obecnie nie byłoby różnicy, czy zakupilibyśmy dostęp do HBO GO samodzielnie czy w pakiecie z abonamentem telewizyjnym lub komórkowym (tam jest za 20 zł), tak gdzie indziej jest po prostu drożej. Taka sytuacja pojawia się na przykład w przypadku telewizji IPLA czy Player+.

To świetny czas dla HBO GO do tego, by zyskać sobie nowych abonentów. 27 października ma miejsce premiera nowego polskiego serialu na tej platformie – „Ślepnąc od świateł”. Gdyby jeszcze tylko serwis zainwestował w jakąkolwiek aplikację na Android TV, to przy tej cenie można by liczyć na wzrost liczby subskrybentów.

dzięki AntyWeb