Huawei Watch GT 2

Pierwszy smartwatch z HarmonyOS oficjalnie potwierdzony. Premiera już wkrótce

Android i iOS to nie jedyne systemy operacyjne, które spotkamy na smartfonach, aczkolwiek ich obecna pozycja sprawia, że dla większości osób pozostają jedynym wyborem. Niewykluczone, że niebawem się to zmieni. Wkrótce zostanie zaprezentowany HarmonyOS, a wraz z nim nowe urządzenia Huawei. Wśród sprzętu należy oczekiwać smartwatcha.

Nowy system operacyjny wkracza do gry

Po zniknięciu mobilnego Windowsa, rynek systemów operacyjnych skierowanych na smartfony męczy się z duopolem. Sięgnąć możemy po smartfona z Androidem lub iPhone’a. Jasne jest kilka innych projektów, ale na tyle nieznaczących, że nie mają jakichkolwiek szans stać się trzecim silnym graczem.

W związku z tym, HarmonyOS, za którym stoi potężny Huawei, a więc firma mogąca konkurować chociażby z Apple, wzbudza spore zainteresowanie. Nawet biorąc pod uwagę, że w chińskim oprogramowaniu może znaleźć się część rozwiązań znanych z Androida, to jak najbardziej możemy mówić o nowym systemie operacyjnym.

Ponadto, Huawei z wykorzystaniem nowego systemu zamierza jeszcze bardziej wzmocnić cały swój „ekosystem”, oferując odpowiedź na usługi Apple czy Google. Jeśli firmie uda się odpowiednio rozwinąć nowe produkty, to możliwe, że w końcu zobaczymy naprawdę ciekawą alternatywę wobec Androida. Pozostaje więc trzymać kciuki.

Pierwszy smartwatch z HarmonyOS już niebawem

Wcześniej już mówiło się, że nowy system operacyjny będzie przeznaczony dla wielu różnych urządzeń. Co więcej, niekoniecznie pierwszym produktem z HarmonyOS, który trafi na rynek będzie smartwatch. Niektórzy wskazują, że próba mocniejszego wejścia Huawei na rynek systemów operacyjnych zacznie się od smartwatcha lub tabletu.

Smartwatch z HarmonyOS
(fot. GizChina)

Chiński producent w poście umieszczonym na Weibo oficjalnie potwierdził, że na początku czerwca zaprezentuje smartwatch Huawei Watch 3. Zostanie on przedstawiony 2 czerwca podczas konferencji, która będzie głównie skupiona na HarmonyOS.

Firma opublikowała również grafikę, na której możemy zobaczyć koronkę Apple Watcha zapowiedź nowego smartwatcha. Niestety, nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, aczkolwiek należy oczekiwać, że pojawi się m.in. obsługa eSIM czy opcja mierzenia ciśnienia. Nie zabraknie rozbudowanych funkcji zdrowotnych, a także wielu opcji zbierania danych z różnych treningów.

Z pewnością będzie to jeden z ciekawszych smartwatchy na rynku, ale trudno obecnie stwierdzić, czy zapewni Huawei możliwość konkurowania chociażby z Samsungiem.