GTA V po raz czwarty, bo i kto szkotom zabroni! (źródło: Rockstar Games)
GTA V

To się dzieje naprawdę: Rockstar potwierdził prace nad GTA VI

Nie może być! Rockstar potwierdził, że pracuje nad kolejną częścią serii gier Grand Theft Auto. Ciekawe, ile czasu od tej chwili zejdzie do premiery GTA VI.

Reklama

GTA VI potwierdzone!

Przy okazji podawania kilku szczegółów dotyczących nadchodzących aktualizacji dla GTA V, Rockstar zdradził na swojej stronie, że otworzył nowy rozdział w historii swojej najbardziej dochodowej serii. GTA VI powstaje i choć w komunikacie firmy ani razu nie pada nazwa nowej gry, wszyscy doskonale wiedzą, że to najwyższy czas, by Rockstar wziął się do roboty nad kolejną odsłoną cyklu. Wszak „piątka” ma już prawie dziewięć lat!

GTA V zostało zaprezentowane „zaledwie” po pięciu latach od premiery Gran Theft Auto IV. Dlaczego tym razem interwał był znacznie większy? Na tak długi czas oczekiwania na jakiekolwiek wieści o GTA VI miało wpływ wiele czynników. Jednym z głównych jest sukces GTA Online. Rockstarowi po prostu nie opłacało się ruszać tematu nowej odsłony serii, skoro sieciowa wersja przygód w Los Santos przynosiła co kwartał ogromne zyski. Wystarczyło tylko dbać o regularne uzupełnianie zawartości tytułu.

Aktualizacja GTA V dla konsol nowej generacji

Miną długie miesiące, zanim doczekamy się następnych komunikatów Rockstara na temat GTA VI. W międzyczasie firma potwierdziła datę wprowadzenia wydania Grand Theft Auto V oraz GTA Online w wersji na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Możemy się tego spodziewać 15 marca 2021 roku.

Nadchodzi zachód dla GTA V

Zgodnie z zapowiedziami, nowe konsole obsłużą tryby graficzne z rozdzielczością 4K, do 60 klatek na sekundę, ulepszenia tekstur, poprawę odległości rysowania obiektów, ray tracing, krótsze czasy ładowania, dźwięk 3D, obsługę haptycznych funkcji DualSense od PlayStation 5 i wiele więcej.

Co warte uwagi, GTA Online pojawi się w samodzielnej, nowej wersji, która będzie bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące na PS5.

Wychodzi więc na to, że GTA VI nie trafi do graczy zbyt szybko. Rockstar musi najpierw napchać sobie kieszenie sprzedażą nowych wersji GTA V na Xbox Series X/S i PlayStation 5. A potem się zobaczy.