gry na Netflixie Netflix Games
(źródło: Netflix)

Gry na Netflixie bez dodatkowych opłat dostępne dla wszystkich. No prawie

Netflix jest jednym z najpopularniejszych serwisów VOD (ang. video on demand; pol. wideo na żądanie) na świecie, ale chce przyciągnąć użytkowników nie tylko bogatą ofertą filmów i seriali. Dziś oficjalnie ogłosił, że gry na Netflixie są dostępne bez dodatkowych opłat dla każdego. No prawie.

Reklama

Gry na Netflixie bez dodatkowych opłat dostępne dla (prawie) wszystkich

Już od kilku miesięcy mówiło się, że Netflix jest zainteresowany rozszerzeniem swojej oferty o gry na urządzenia mobilne. Na początku sierpnia platforma rozpoczęła testy w Polsce, by miesiąc później wzbogacić listę dostępnych tytułów o kolejne trzy pozycje. Dziś natomiast poinformowano, że Netflix Games są dostępne dla wszystkich. No prawie.

Po pierwsze, gry na Netflixie dostępne są wyłącznie dla osób, które wykupiły subskrypcję. Serwis podkreśla, że nie ma w nich reklam i mikropłatności, a ponadto użytkownicy nie muszą się martwić, że będą musieli uiszczać jakiekolwiek dodatkowe opłaty.

Aktualnie gry na Netflixie dostępne są jedynie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android. Dopiero w przyszłości usługa zostanie udostępniona użytkownikom sprzętów Apple – nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie, jest jedynie mowa o „nadchodzących miesiącach”.

Gry na Netflixie Netflix Games (źródło @NetflixGeeked
Netflix Games (źródło: @NetflixGeeked)

W aplikacji pojawiła się nowa zakładka pod nazwą „Gry”, za pośrednictwem której można pobrać jeden z pięciu tytułów:

  • Stranger Things: 1984 (BonusXP),
  • Stranger Things 3: The Game (BonusXP),
  • Shooting Hoops (Frosty Pop),
  • Card Blast (Amuzo & Rogue Games),
  • Teeter Up (Frosty Pop).

Netflix informuje, że gry dostępne są w wielu wersjach językowych i automatycznie dopasują się do preferencji, ustawionych w profilu użytkownika. A jeżeli takowej dany tytuł nie oferuje, domyślnym językiem będzie angielski.

Platforma podkreśla również, że gry na Netflixie nie są dostępne na profilach dziecięcych. Ponadto wspomina też, że w wybrane tytuły można zagrać też offline, czyli bez połączenia z internetem.

Serwis zapowiada także, że to dopiero początek gier na Netflixie. W nadchodzących miesiącach pojawią się kolejne tytuły, aczkolwiek na ten moment nie podano, jakie mogą to być produkcje. Platforma wspomina jednak, że będzie się starała mieć w ofercie zarówno gry łatwe, jak i trudniejsze oraz dla graczy o różnym poziomie zaawansowania i gamingowego zacięcia.