Assassin's Creed Valhalla
Grafika wyróżniająca Assasin's Creed Valhalla

Gry Assassin’s Creed za darmo przez 5 dni – dacie radę coś przejść?

Ubisoft dość niespodziewanie postanowił udostępnić pięć gier z serii Assassin’s Creed za darmo na weekend. Wśród dostępnych tytułów są m.in. najświeższa Valhalla, Black Flag czy AC: Brotherhood. Jak można zagrać w te produkcje za free?

5 gier Assassin’s Creed za darmo (na weekend)

Jeżeli akurat nie jesteście w trakcie ogrywania najnowszego Baldur’s Gate 3 czy też pierwszego sezonu Diablo IV, to pewnie ucieszycie się z wiadomości, że Ubisoft postanowił udostępnić aż 5 gier z serii AC za darmo na cały weekend. W ramach najnowszej akcji marketingowej gracze będą mogli ogrywać Assassiny w dniach 10-14 sierpnia 2023 roku.

Assasin's Creed Valhalla
Screen z AC Valhalla (źródło: tabletowo.pl)

Gry, które są dostępne za darmo, to:

  • Assassin’s Creed Valhalla,
  • Assassin’s Creed IV Black Flag,
  • Assassin’s Creed Brotherhood,
  • Assassin’s Creed Revelations,
  • Assassin’s Creed II.

Ubisoft stawia dodatkowe warunki

Warto jednak podkreślić, że Ubisoft stawia pewne dodatkowe warunki, które należy spełnić. To oznacza, że nie wszędzie każda z wyżej wymienionych gier będzie dostępna. W przypadku konsol Xbox należy posiadać aktywny abonament Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate. Z kolei na konsolach PS4 i PS5 AC Valhalla jest udostępniona dla każdego, a pozostałe cztery tytuły jedynie dla posiadaczy aktywnej subskrypcji PlayStation Extra. Natomiast gracze PC mogą przetestować tylko Valhallę.

W trakcie zabawy udostępniona zostanie cała kampania singleplayer – tutaj nie ma żadnych ograniczeń (chociaż w przypadku tak długiej produkcji jak ostatnia część serii, może to być mocno męczące). Z kolei jeżeli zdecydujecie się na zakup którejś z tych gier, to Wasz stan rozgrywki zostanie zapisany i później będzie można kontynuować zabawę.

Starsze odsłony marki udostępnione w ramach darmowego weekendu są zremasterowane i pochodzą z edycji The Ezio Collection. Prawdopodobnie cała ta kampania promocyjna ma związek z nadchodzącą wielkimi krokami premierą AC Mirage, które zadebiutuje już 12 października 2023 roku i dostępne będzie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S, a także na PC.