Control Xbox Game Pass PlayStation Plus
Control (fot. Xbox)

Remedy puściło parę – powstaną dwie gry w uniwersum Control

Remedy Entertainment opublikowało swoje plany wydawnicze na nadchodzące lata. Jak się okazuje, Control było na tyle udanym tytułem, że jego twórcy na poważnie zabrali się za jego kontynuację.

Będzie sequel i spin-off Control

Control z 2019 roku rozszerzyło specyficzne uniwersum gier Remedy Entertainment o kolejną warstwę narracyjną. Specyficzny klimat i interesująca konstrukcja świata jednym bardzo przypadła do gustu, a innych wręcz odrzuciła. Ogólny odbiór tego tytułu musiał być jednak przyzwoity, skoro jego twórcy zabierają się za wysokobudżetową kontynuację.

Control (fot. Tabletowo)

Jak wynika z oficjalnych planów dewelopera, przedstawionych akcjonariuszom, firma pracuje obecnie nad dwoma sporymi grami. Pierwsza nosi roboczy tytuł Heron. Ma być „większą” grą w uniwersum Control i jest obecnie na etapie konceptów i prototypów. Skala tego przedsięwzięcia podpowiada, że będzie to po prostu sequel produkcji z 2019 roku. Dokumenty wspominają też o innej grze o roboczej nazwie Condor. Najwyraźniej chodzi o spin-off Control.

Inne projekty Remedy

Inwestorzy mają też wgląd w inne prowadzone przez Remedy projekty. Crossfire X wciąż będzie wspierane i deweloper nadal nie szczędzi zasobów ludzkich do aktualizowania treści. Strzelanka nie spotkała się z wybitnie gorącym odbiorem, ale nie brakuje jej też graczy.

W zeszłym roku zapowiedziano też grę Alan Wake 2. To tytuł AAA najbliższy premiery – produkcja ma zadebiutować w 2023 roku. Co ciekawe, raporty finansowe wskazują, że Alan Wake Remastered nie zapewnił jeszcze żadnych przychodów, ponieważ wydatki na marketing i opracowanie gry dotąd się nie zwróciły. Wciąż nie ma żadnych głosów w kwestii udostępnienia tego tytułu na Steam. Od premiery tytuł można znaleźć w Epic Games Store.

Remedy podjęło tez współpracę z Tencentem, przy opracowywaniu wieloosobowej gry o tymczasowym tytule Vanguard. Niewiele o nim wiadomo, prócz tego, że od premiery ma to być gra free-to-play. W fazie koncepcyjnej znajdują się też zapowiedziane nowe wersje hitów Max Payne i Max Payne 2.

Choć Remedy Entertainment nie jest zbyt płodnym twórcą, nie można narzekać, że nie ma na siebie pomysłu. Czekamy na kolejne gry z wielką niecierpliwością!