Już wkrótce na Waszych smartfonach: aplikacja Google Zdjęcia z ciemnym motywem

Aplikacja za aplikacją, aktualizacja za aktualizacją, i Android powoli zmierza w stronę systemu, w którym interfejs oraz wszystkie podstawowe programy będą wyświetlać się w ciemnej wersji.

Po aplikacji Kalendarza, notatkach Keep, oraz testach Dysku Google, kolejny program, którym opiekują się deweloperzy z Mountain View, zyskuje bardziej mroczną odsłonę, ułatwiającą obsługę w godzinach nocnych. O zmianie donoszą użytkownicy forum XDA Developers, ale trudno powiedzieć, czy jest to wydanie przygotowane dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Na to jednak wygląda, bo ciemny motyw został zauważony po raz pierwszy w Zdjęciach Google w wersji 4.17.0.249919200, a więc aktualnie dostępnej w sklepie Google Play.

 

Sam mam zainstalowaną tę wersję Zdjęć Google, a i moi redakcyjni koledzy na razie nie spotkali się z ciemnością w tej aplikacji, więc trzeba będzie poczekać na aktualizację ze strony serwerów Google’a. Szersze wdrożenie powinno jednak nastąpić w ciągu kilku dni, skoro pierwsze regiony mają już możliwość zmiany dominującego koloru interfejsu w ustawieniach apki.

Google stara się wprowadzić ciemny motyw do swoich wiodących programów, jeszcze zanim na rynku pojawią się pierwsze oficjalne aktualizacje do Androida Q. Tam obsługa ciemniejszej palety kolorów będzie wbudowana w system, a aplikacje tego giganta dostosują się do wiodącego stylu automatycznie. W ten sposób komfort użytkowania smartfona po zmroku nieco wzrośnie. To dobrze, bo obecnie w wielu wypadkach mamy możliwość korzystania z aplikacji, które opcji przełączenia się na inny tryb wyświetlania treści po prostu nie mają.

iOS 13 oficjalnie zaprezentowany: ciemny motyw i znacząca optymalizacja

źródło: XDA Developers przez Phone Arena