google pixel 9 przedpremierowa grafika w porownaniu z iphonem 15 pro
Google Pixel 9 w porównaniu z iPhonem 15 pro

Tak wyglądają smartfony z serii Google Pixel 9 na żywo. Poznaliśmy też specyfikacje

Wiemy już od kilku miesięcy, że Google Pixel 9 doczeka się nieco innej stylistyki niż jego poprzednicy. W końcu pojawiły się przedpremierowe zdjęcia, na których możemy zobaczyć wszystkie trzy tradycyjne smartfony, ramka w ramkę. Światło dzienne ujrzała także częściowa specyfikacja urządzeń.

Wszystko, co wiemy o serii Google Pixel 9

Nowe smartfony giganta z Mountain View o tradycyjnej budowie w tym roku zostaną podzielone na modele Pixel 9, 9 Pro oraz 9 Pro XL. Nie wiemy póki co, czy następca modelu Pixel 8a ujrzy światło dzienne. Tym razem Google ma zdecydować się na następujące kombinacje „RAM + pamięć wewnętrzna”:

Wszystkie modele mają otrzymać układ mobilny Tensor G4.

google pixel 9 grafiki smartfony
Źródło: Rozetked

W kwestii ekranów (AMOLED) pojawią się trzy rozmiary – 6,24 cala (Pixel 9), 6,34 cala (Pixel 9 Pro) oraz 6,73 cala (Pixel 9 XL). Serwis zwraca uwagę na fakt, że rozmiar pierwszych dwóch smartfonów jest niemal identyczny, jednak wersja Pro ma mniejsze ramki wokół wyświetlacza. Oczywiście wszystkie panele otrzymają maksymalną częstotliwość odświeżania 120 Hz.

O aparatach w Pixel 9 wiemy tylko tyle, że będą dwa: główny i ultraszerokokątny (0,5x). W Pixelach 9 Pro i 9 Pro XL dojdzie do tego teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Wszystkie trzy matryce będą robiły zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 50 Mpix. Ostatnią różnicą pomiędzy bazowym modelem a wersjami Pro jest brak modułu UWB w tym pierwszym.

Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami łatwo rozpoznać po wyspie na aparaty, która tym razem nie została pociągnięta do krawędzi ramki, lub rozmiarze. Jest jednak jeszcze jeden detal, który może przykuwać wzrok. Modele z „Pro” w nazwie mają matowy tył i połyskliwe obramowanie, natomiast zwykły Pixel 9 będzie błyszczał na pleckach, a ramki pozostaną matowe. Widać, że Google nie wycofuje się z projektowania z myślą o etui i palcująca się obudowa z pewnością wymusi na wielu zakup dodatkowej ochrony. ;)

Kiedy premiera Google Pixel 9?

Jeżeli już nie możecie się doczekać odświeżonego języka stylistycznego w serii Google Pixel 9 i jesteście pewni, że jedno z urządzeń będzie Waszym kolejnym smartfonem, musicie się uzbroić w cierpliwość. Oficjalna premiera wszystkich telefonowych nowości giganta z Mountain View powinna odbyć się w październiku 2024 roku.