Google Pixel 3a (fot. Tabletowo.pl)

Właściciele smartfonów Google Pixel 3, pożegnajcie się z tą funkcją. Na zawsze

Google przez długi czas faworyzowało smartfony z linii Pixel, jeśli chodzi o otrzymywanie nowych funkcji systemu Android oraz możliwości aplikacji Zdjęcia.

Reklama

Pixel 3 bez nielimitowanych zdjęć

Być może pamiętamy, że smartfony Google długo mogły bez żadnych ograniczeń tworzyć kopie zapasowe fotografii w ich oryginalnej jakości i przechowywać je w chmurze Zdjęć Google. Te wspaniałe czasy minęły, bo gigant z Mountain View co prawda pozwala posiadaczom Pixeli trzymać dowolną liczbę zdjęć w chmurze, ale już nie po wieczność. Najbliższe zmiany dotkną właścicieli urządzeń z linii Pixel 3.

Google Pixel 3

W październiku 2018 roku, kiedy debiutowały pierwsze smartfony Pixel 3, ogłoszono, że każdy nabywca będzie mógł mieć nieograniczony dostęp do swoich zdjęć w chmurze, przez aplikację Zdjęcia Google, i to w oryginalnej jakości. Taki układ miał się skończyć 31 stycznia 2021 roku. Cóż, dziś jest pierwszy dzień nowych ustaleń.

Od teraz, posiadacze Pixeli trzeciej generacji dostrzegą zmianę. Owszem, zachowają nielimitowane miejsce na zdjęcia w Zdjęciach Google, ale nie będą one przechowywane w oryginalnej jakości, a w „Wysokiej”.

Możliwość gromadzenia fotografii w oryginalnej jakości na dyskach Google było jednym z kluczowych punktów prezentacji pierwszego Pixela. Następne modele, Googlr Pixel 2 oraz Pixel 2 XL, które miały premiery w 2017 roku, straciły tę funkcję pod koniec 2020 roku. Teraz przyszedł czas na trzecią generację.

Jeszcze jedna aktualizacja Androida i koniec

Zakończenie nielimitowanego przesyłania zdjęć w oryginalnej jakości zbiega się czasowo z obietnicą aktualizacji dla smartfonów Pixel 3. Google obiecało, że będzie wspierać te smartfony do początku 2022 roku. W pierwszym kwartale powinna się więc pojawić na nie ostatnia duża aktualizacja.